Новини по нашому 2 628 Переглядів 3 Рейтинг

Як на Закарпатті бунтували «євробляхарі»

грудня 01 / 2018
 Як на Закарпатті бунтували «євробляхарі»
Власники автомобілів на іноземній реєстрації провели ряд акцій по всій області. Були перекриті прикордонні пункти пропуску в Малому Березному, Солотвині, Ужгороді, Чопі і частково на КП «Лужанка».

Все це спричинило невеличкий колапс, через який ніхто з чиновників не постраждав. Постраждали прості люди, які не змогли дістатися за кордон або в’їхати додому в Україну. Крім того, поліція повідомила, що порушила кримінальну справу за перекриття доріг, бо, таким чином, були обмежені конституційні права людей на вільне пересування. Невдоволення людей перекритими кордонами змусило «євробляхарів» перейти на інші методи протесту. Відбулася доволі масштабна акція перед стінами будівлі обласної влади. Тут зібралося кілька сотень невдоволених власників автомобілів на єврономерах. Вони навіть кілька разів підпалювали шини, які пожежники час від часу гасили.

У четвер активісти-«євробляхарі» навідалися в будівлю ОДА, де мали зустріч із керівництвом області та трьома народними депутатами від Закарпаття. Однак ця зустріч не мала особливого ефекту, бо була занадто емоційною і ні до чого конкретного домовитися не вдавалося. Згодом таки вирішили, що нардепи та голова ОДА Геннадій Москаль напишуть звернення до президента Порошенка, щоб той ветував закон про розмитнення і в закон було внесено зміни. Щоправда, закон уже підписаний президентом, тому ветування вже неможливе. «Євробляхарі» вимагають тоді призупинити дію закону хоча б через Конституційний суд.

А вже найближчої неділі в Ужгороді перед стадіоном «Авангард» відбудеться мітинг власників автомобілів на іноземній реєстрації, на якому вони озвучать подальші вимоги. Вимоги стосуватимуться саме пільгового розмитнення автомобілів. «Євробляхарі» хочуть платити державі лише 10 % від вартості придбаної ними автівки.

На Закарпатті наразі створилася ситуація, коли люди посварилися між собою. Одні не мають наміру платити державі за ввезений з-за кордону автомобіль і готові своє право відстоювати на акціях протесту. А інші кажуть, що автомобіль не є нагальною необхідністю і готові вийти на акції протесту проти підвищення тарифів на газ чи цін на ліки, але ніколи не підтримають тих, хто хоче просто дешевий автомобіль і не хоче платити відповідні платежі до бюджету. Є і категорія людей, які таки готові заплатити за розмитнення ввезеного автомобіля, бо розуміють, що возилися у кредит, а зараз настав час заплатити.

Між цими категоріями немає порозуміння, а це лише відволікає суспільство від нагальніших проблем і є вигідним для влади.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...