Новини по нашому 737 Переглядів 3 Рейтинг

Буйволи є й у закарпатському Буштині. Найменший з’явився на світ цьогоріч (ФОТО)

листопада 16 / 2018
Буйволи є й у закарпатському Буштині. Найменший з’явився на світ цьогоріч (ФОТО)
У приватному господарстві 48-річного буштинця Владислава Сабадоша поблизу урочища Мочарка в околицях селища мешкають одинадцять буйволів. Найстаршим із них по шість років, а найменший з’явився на світ цьогоріч.

Свою першу буйволицю фермер купив у 2010-му в німецького еколога Мішеля Якобі – відомого рятівника популяції карпатських буйволів.

До речі, свого часу дід Владислава теж тримав у Буштині цих круторогих велетнів, причому у стаді був один бик на цілу тереблянську долину.

Та почалося все з корови. Глава сім’ї, де зростало троє дітей, вирішив завести худобину, щоб мати якісне молоко, бо набридло купувати на базарі «кота в мішку». Тоді ж придбали й буйволицю. «Для купівлі першої буйволиці в мене був «меценат» – дружина», – жартома зізнається Владислав. Щоправда, зараз ця рогата красуня з обійстя Сабадошів переїхала на ферму в Чумальово. «Буйволи – це не лише молоко, сметана, м’ясо і шкіра, це ще й екологія, – розповідає господар дорогою до пасовища. – Гляньте, яке поле: чистота і порядок, немає ні кущів, ні чагарників». І справді: галявина під ногами, наче стрижений газон. Буйволячі володіння огороджені спеціальним обладнанням із дроту під напругою – «електропастухом». Це віднаджує від них корів, які пасуться по сусідству, та інших непроханих гостей. У межах пасовиська для чорнявих екзотів – повна свобода. Зараз, коли погода дозволяє, круторогі проводять весь день просто неба. Влітку полюбляють купатись у болотистій водоймі біля обійстя. Перечікують негоду і зимують у хліві.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...