За 8 місяців схудла на 57 кілограмів: Хустянка Ольга Якоб – жінка, яка створила себе сама (ФОТО)
листопада
13
/ 2018

За 8 місяців схудла на 57 кілограмів
Ольга з дитинства любила спорт. У 4-му та 5-му класах займалася гімнастикою в спортивній секції на базі Хустської ЗОШ I–III ст. № 4, яку вів добре відомий краянам, на жаль, уже покійний Йосип Панця. Був час, коли захоплювалася карате. Однак після 27 років через проблеми зі здоров’ям у неї відбувся гормональний збій і жінка почала гладшати. У 39 років позначка на її вагах сягла 135 кілограмів. Це вже була затяжна депресія з усіма відповідними наслідками: проблемами в особистому житті, втратою друзів, жалістю до самої себе, яку Ольга успішно заїдала, особливо самотніми вечорами. Та настав момент, коли жінка усвідомила, що її життя – в її руках і тільки вона сама собі допоможе. Того переломного дня, не вагаючись, придбала абонемент у хустський фітнес-центр «Viper Gym».
«Найважче – зробити перший крок. Це була субота. Мій перший візит у спортзал, перше знайомство з тренером Віталієм Русином. Він одразу задав тон нашій спільній роботі, сказавши прийти на заняття вже завтра. Пам’ятаю, я дуже здивувалася: як це, у неділю, хто ж починає худнути з неділі? Та Віталій був категоричним: мовляв, для чого відкладати? На другому тренуванні мені стало зле, ледь не зомліла. Причина виявилася банальною: прийшла на тренування голодна й ослаблена. Однак і тут тренер не дав слабинки, а ще ретельніше взявся роз’яснювати значення правильного харчування, що є запорукою хорошого самопочуття. Безсумнівно, у таких ситуаціях дуже важливою є підтримка. Через зайву вагу я мала занижену самооцінку, не вірила в себе, а тренер вірив і підтримував, за що я йому дуже вдячна. Загалом у житті нам часто заважають страх і лінь. Свідомість каже: ти боїшся, ти нічого не зможеш, ти не схуднеш, і ми так і програмуємо своє життя. Але коли ти відчуваєш потужну підтримку (окрім тренера, мене підтримали нові друзі, з якими нас звів спортзал), то розумієш, що все по-іншому. За 8 місяців важкої системної праці над собою я схудла на 57 кілограмів. І почала отримувати задоволення від руху, а був період, коли важко було просто ходити», – згадує Ольга.
Змінила все: харчування, спосіб життя і навіть мислення
Поступово спортзал став для Ольги справжнім антидепресантом. Результат активних тренувань, а саме відображення стрункої, підтягнутої, гарної молодої жінки в дзеркалі, відмінне самопочуття й хороший настрій мотивували займатися з радістю, ділитися набутим досвідом з іншими, пропагувати активний та здоровий спосіб життя. Вона знову полюбила себе, своє тіло, з’явилося бажання подорожувати, навіть відкрила для себе нове хобі – почала займатися манікюром. Водночас не полишала підприємницьку діяльність і зробила для себе велике відкриття: часу на заняття спортом не вистачає тільки в тих, хто не має бажання, а робота цьому аж ніяк не завада. Навпаки, вона організовує, дисциплінує, диктує людині певний ритм життя.
«Звісно, змінювати себе, свої звички, сформовані роками, не так просто, але цілком можливо, було б бажання. Я відмовилася від смаженого, копченого, майонезів і кетчупів. Натомість у раціоні побільшало м’яса, риби, сиру, овочів та каш. А ще збільшилася кількість прийомів їжі, вживання рідини. Правила здорового харчування дуже прості, та вони дійсно дають свій результат, а до того ж значно економлять фінанси. На жаль, часто ми просто не помічаємо, скільки грошей витрачаємо на непотрібну шкідливу їжу.
«Найбільш суворої дієти дотримувалася в перші місяці тренувань. Особливо важко було під час свят обмежувати себе в їжі. Тому вирішила просто уникати застіль. Чесно кажучи, далеко не всі подруги зрозуміли мене, з багатьма зіпсувалися стосунки. Це вже зараз я можу, приміром, посмакувати солодощами, щоправда, їм їх у першій половині дня. Я зрозуміла, що не потрібно створювати з їжі культ – це марна трата часу й коштів. Треба їсти здорову та просту їжу».
Зі спортзали – на п’єдестал пошани
«Коли я схудла, тренер сказав, що настав час попрацювати над м’язами. До інтенсивних кардіотренувань (виконання фізичних вправ, що підвищують частоту серцебиття до 130–150 ударів на хвилину) додалися силові. З кожним заняттям я ставала сильнішою. Мене зацікавив пауерліфтинг – силовий вид спорту, у якому підіймають штангу. Почала тренуватися в Михайла Чохняя. Згодом навіть брати участь у змаганнях із жиму лежачи. Досить було одного разу вийти на сцену, аби сповна відчути кураж змагань, задоволення від хорошого результату, бажання рости й розвиватися далі. Наразі маю другий розряд, а найбільше досягнення – чемпіонський титул у своїй ваговій категорії (84 кг). Мій результат суми триборства на чемпіонаті України становив 312,5 кг. Та на досягнутому з тренером зупинятися не збираємося. Готуємося до чемпіонату України з класичного жиму, що відбудеться 18 листопада.
Ось так спорт змінив моє життя, зміцнив як фізично, так і духовно. Я відчула себе гарною жінкою, успішною людиною, щасливою мамою, якою пишається син. Приємно було, коли попросив станцювати з ним прощальний вальс на випускному перед усією школою. Для мене це найкраща похвала й мотивація. Тож, дорогі жінки, все у ваших руках. Не втрачайте віри, не шукайте причини, а використовуйте будь-які можливості для заняття спортом, адже почати можна зі звичайної ранкової пробіжки. Головне – бажання, а результат, повірте, того вартий», – радить жінка, яка творить себе сама.
Богдана КЛЕКНЕР, «Карпатський об’єктив»
загрузка...