Новини по нашому 1 862 Переглядів 0 Рейтинг

Оце так! Владу Хустщини на Закарпатті тепер офіційно можна називати "бариги!?"

жовтня 20 / 2018
Оце так! Владу Хустщини на Закарпатті тепер офіційно можна називати "бариги!?"
У середу, 10 жовтня, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області під головуванням Тамаза Деметрадзе розглянув позов Хустської районної ради, поданий її головою Юрієм Іванчо до громадського правозахисника та блогера Віталія Грегора за публікацію на Фейсбуці, де він назвав представницьку владу Хустщини "баригами".

Суд все ж став на захист основоположних прав і свобод громадян, такі як свобода думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, права будь-якого громадянина на критику влади, винісши рішення залишити без задоволення позовну заяву Хустської районної ради до Віталія Грегора про захист ділової репутації та спростування інформації.

По суті справи, голова райради Ю.Іванчо намагався переконати суд в тому, що вони не «бариги» і не «дерибанять» бюджетні кошти, тому вважали, що Віталій Грегор своїми публікаціями псує їх «ділову репутацію» і в такий спосіб «намагається дестабілізувати обстановку у Хустському районі»

Однак факти засвідчили про зворотне: саме «дерибан» владою бюджету та несвоєчасна невиплата зарплати людям реально і дестабілізували ситуацію, тому правозахисник заперечив проти такого абсурдного позову і фактично довів, що його «антивладна» публікація на Фейсбуці – достовірна.

Крім того, в судових засіданнях представником влади Ю.Іванчо фактично було визнано порушення бюджетного законодавства на сесії райради 12 грудня 2017 р. А саме, що Хустська районна рада, розглянувши проект змін до районного бюджету, поданий головою РДА Назарієм Павлієм, вирішила не направляти всі надпланові доходи на погашення заборгованості по зарплаті технічним працівникам районної освіти, які не отримували її три місяці поспіль (!!!). Оскільки планована заборгованість працівників, включно із груднем 2017 року, сягала понад 13 млн грн, районна рада зобов’язана була спрямувати всі наявні кошти в розмірі 3,5 млн. в першу чергу на зарплату людям, а не у власну кишеню. Натомість, той же голова ради Ю.Іванчо отримав за грудень 2017 року зарплату з матеріальною допомогою понад 50 тис. грн., а його заступник М.Калинич – понад 45 тис. грн, а люди свої 3200 грн за грудень 2017 р. отримали лише наприкінці лютого 2018 року.

"За ці порушення законодавства повинні понести покарання в першу чергу голова Хустської РДА Назарій Павлій, який по законодавству був зобов’язаний забезпечувати виконання бюджету, зокрема першочергово погасити витрати по його захищених видатках, тобто по виплаті зарплати освітянам, а не навпаки голосувати проти них.

Водночас, кримінальну відповідальність має понести і «голова» Хустської райради Юрій Іванчо – як за несвоєчасну виплату зарплати в 2017 році освітянам, так і за зловживання службовим становищем та розтрату бюджетних коштів, оскільки без доручення ради, не маючи відповідних повноважень, звернувся до суду із позовом від імені ради та ще й завдав збитки районному бюджету," – наголошує громадський правозахисник В.Грегор.

І наводить прізвища "бариг"-депутатів Хустської районної ради, які намагалися робити тиск на суд і навіть хотіли залучити до справи американську компанію Фейсбук: Іванчо Ю.О., Попович М.М., Сабадош В.М., Маді Д.Д., Величко Д.М., Калинич М.М., Гобан І.І., Чегіль В.І., Ігнатко О.І., Величко В.В., Міклош В.В., Подолей І.В., Келемен С.І., Довгій В.І., Кострець В.В., Кемінь В.В., Біляк М.М., Росоха Л.І., Липчей О.Ю.
Оце так! Владу Хустщини на Закарпатті тепер офіційно можна називати "бариги!?"
Оце так! Владу Хустщини на Закарпатті тепер офіційно можна називати "бариги!?"
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...Залишити Коментар