Новини по нашому 3 266 Переглядів 10 Рейтинг

Які дивні та незвичайні гриби ростуть на Закарпатті (ФОТО)

жовтня 07 / 2018
Які дивні та незвичайні гриби ростуть на Закарпатті (ФОТО)

На хвилі осіннього грибного сезону Mukachevo.net зробив підбірку дивакуватих та незвичайних грибів, що ростуть у наших лісах, і які ви можете знайти в лісі.

Перший у нашому списку гриб з інтригуючою назвою – «веселка смердюча» (стартове фото). Вже з назви зрозуміло, що цей гриб – незвичайний. Та окрім неприємного запаху, через який і отримав свою назву, цей гриб має іншу унікальну властивість. Він росте швидше за бамбук. Дослідники виявили, що за 1 хвилину його шапка піднімається на 5 міліметрів. Тобто він і справді росте на очах. А от що до їстівних властивостей питання спірне. Хтось їх готує та смакує, але ми робити цього не радимо.

Наступний точно не їстівний гриб – це порхавка. Його визнали найплодовитішим у нашому краї. І справді гуляючи по лісу ви обов’язково його побачите. Кожен такий грибочок містить до семи трильйонів спор. Інколи вони виростають до шалених розмірів до 20 см в діаметрі.

Росте на території нашого краю і гриб ксиларія довгонога. Цей темний гриб оселяється на деревах і ніби не викликає ніякого подиву, але, як виявили дослідники саме цей гриб здатен стоншити пори деревини таким чином, що з нею можна виготовляти музичні інструменти з неповторним звучанням, як наприклад скрипки Страдіварі. Їсти ці гриби також не варто, хіба що подивитись на їхній моторошний зовнішній вигляд, через який вони і тримали свою другу назву «пальці мерця».
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...Залишити Коментар