Чимало закарпатців мають змогу отримати громадянство Чехії

вересня 22 / 2018
Чимало закарпатців мають змогу отримати громадянство Чехії
Уряд Чехії розглядає законопроект, який спростить процедуру отримання громадянства потомками громадян Чехословацької республіки до 1938 року, повідомляє видання tyden.cz.

Якщо законопроект підтримають у парламенті, то майбутні претенденти зможуть отримати чеське громадянство на підставі документів що підтверджують втрату чеського або чехословацького громадянства одним із батьків, або ж дідусем чи бабусею.

Такий закон дасть можливість отримати громадянство Чехії багатьом закарпатцям, тому, що Закарпаття на правах автономії під назвою Підкарпатська Русь перебувало у складі Чехословацької республіки протягом 1919-1938 років.
Категорія : Новини по нашому
Roland
22 вересня 2018 21:31

Супер.Давно уже пора.

 

 

 

 


Юрій
23 вересня 2018 08:40

Ніяких документів у людей не збереглося окрім свідоцтва про народження за 1919-38рр., Які видані УРСР. Рад.влада чеські свідоцтва про народження міняла  на нові - свої.  Паспорти їм чехи не давали. Перед тим документи не давали і мадяри (до 1919р.). Одиниці мали. Люди були неграмотні. І практично не виїжджали. Тоді як буде вирішуватися це питання? Хіба що судом. Но треба тоді всю Закарпатська область визнати просто чеською. Це питання складне.якщо щось писати, треба посилатися на джерела і факти конкретно.


Іван
23 вересня 2018 12:29

Відповідь Юрію.А чи свідоцтво про народження,де записаний рік і що головне місце народження,на вашу думку то не доказ???До 46 року тут України не було,так склалося історично.І замість того,щоб покращити життя у краї,українська влада знищує Закарпаття.Всі злочинні діїї ,які відбуваються у нашому краї,ниточками ведуть у Київ....Декілька з них...Коррупція на таможні,у поліції,тотальна вирубка Карпатських лісів,бездоріжжя,геноцидні зарплатні,та пенсії...і т.д.Весь стратегічний бізнес краю за мізер викуплений київськими чиновниками......Санаторні комплекси,кар'єри,курорти.....Навіть розподіл землі все під Києвом.Якщо Українська влада і надалі буде тримати курс на знищення мешканців Закарпаття і розбазарювання наших ресурсів,я думаю людям урветься терпець і Україна залишиться без Закарпаття.І то буде вина української влади.


мiсцевий
23 вересня 2018 12:57

Якщо признавуть чехи потомкiв до 1938р. то мусять признати i їх дiтей та внукiв! А це означає що Україна на Закарпаттi немає що робити, тобто нашу область можуть подiлити мiж нашими сусiдами. Вихiд один, автономiя де будуть врахованi iнтереси всiх нацiональних меншин та корiнного народу Закарпаття русинiв. В переписах населення 30-х рокiв чiтко вказано, що основне населення Пiдкарпатської Русi 800 000 русинiв, де Ви - Русини? Ми жили за роки СРСР в свому такому мiкро-євросоюзi де всьо працювало, не кому не заважало хто як говорить, хто до якої церкви ходить, що не можна сказати за сьогоднiшнi часи. Молодим забили голову пропагандов, яка нiчого спiльного з реалiями не має i веде до катастрофи. Нагадаю, що 1991р у нас був референдум, де бiльшiсть населення висказалася за автономiю в складi України.


не місцевому пропагандону
23 вересня 2018 13:13

(ц) "Ми жили за роки СРСР в свому такому мiкро-євросоюзi де ..., не кому не заважало ... хто до якої церкви ходить"

 

P.S. Улыбнуло... Особенно не "заважало" греко-католикам. Ты че несешь, пропагандон?


Надія
23 вересня 2018 13:24

Мій дідусь навіть служив в чешській армії, є навіть фото.


Місцевому
23 вересня 2018 16:16

 «…нашу область можуть подiлити мiж нашими сусiдами». Ні, не можуть. Між двома Світовими війнами поділити Подкарпатську Русь пропонував урядовець Італії. Але це не може бути прийнятним. В кількох Мирних договорах, підписаних в 1919-1920 роках на Паризькій мирній конференції, всі погодилися з утворенням нової держави Чехословаччини і з тим, що до її складу увійде «Автономна територія РУСИНІВ на південь від Карпат» (сучасна Закарпатська обл.). Сталін відібрав Автономну республіку Подкарпатська Русь від свого союзника Чехословаччини шляхом незаконної анексії в 1944-1946 рр. Україні дісталося анексоване За-Карпаття. Обласна рада в 1991 р. вирішила виправити ситуацію і провела обласний референдум. Більше 78% виборців висловилися за автономний статус в складі України. Але київські «мудреці» придумали «русинський сепаратизм», лякають ним всіх, в т.ч. русинів, а тим часом, як правильно пише Іван, надмірно експлуатують природні ресурси - як на анексованій території.


мiсцевий
23 вересня 2018 19:23

Не маєте правду шановний, можуть подiлити нашу область, i нас з вами нiхто питати не буде. Цьому є свiдчення яке сталося в нашiй iсторiї. Ви забули з чого розпочиналася друга свiтова вiйна, а розпочиналася вона з роздiлу Чехословаччини, на конференцiї 29 вересня 1938р в Мюнхенi. Бенеша поклали перед фактом, що iнтереси великих держав Англiї та Францiї важливiшi чим iснування такої держави як Чехословаччина. Чехословаччина була роздiлена мiж Нiмеччинoв, Польшов та Угорщинов.


Залишити Коментар