Знову спалах кору на Закарпатті

травня 18 / 2018
Знову спалах кору на Закарпатті


У Закарпатській області на кір захворіли 56 школярів. Спалах захворювання зафіксована вчора, 17 травня в селі Чорна Тиса, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України. Серед захворілих школярів - двоє госпіталізовані, решта отримують амбулаторне лікування в зв'язку з середнім і легким перебігом захворювання.

В даному населеному пункті на кір з квітня по даний момент захворіли 66 осіб, всі - діти. Закарпаття - один з регіонів-лідерів по захворюваності на кір: з початку року в даній області найбільше дітей заразилися цією інфекцією (1711 осіб), також захворіли на кір 420 дорослих жителя Закарпаття. Також високий рівень захворюваності на кір відзначається у львівській, одеської, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

МОЗ нагадує, що захистити дітей від кору допоможе тільки вакцинація: вакцина збільшує опірність організму захворюванню, полегшує перебіг хвороби в разі інфікування і зупиняє поширення інфекції далі. Щоб сформувати колективний імунітет серед дітей, рівень вакцинації повинен становити не менш як 95%. У Чорній Тисі же період минулого року було зроблено щеплення тільки 55% дітей. В цілому, як зазначає відомство, по Україні охоплення першою дозою КПК становить 93,3% дитячого населення, другий - 90,7%.

Вакцина проти кору є у всіх регіонах країни: понад мільйон дох препарат КПК. У Закарпатті станом на 10 травня поточного року є понад 75 тисяч доз вакцин. При відсутності вакцин в окремих медустановах відомство просить звертатися в департаменти мул управління охорони здоров'я регіональних облдержадміністрацій. Імунізація проти кору проводиться безкоштовно для дітей віком до 18 років.
Категорія : НадзвичайнеLoading...
загрузка...