«Сезон» пожеж сухої рослинності розпочато

лютого 23 / 2018
«Сезон» пожеж сухої рослинності розпочато

Лютнева погода ще не радувала нас особливим теплом та сонечком, однак. не дивлячись на це, закарпатські вогнеборці вже неодноразово виїздили на гасіння пожеж сухої трави, чагарників та сміття.

Так, з початку 2018 року вже 12 разів біло-червоні машини мчали на ліквідацію загорань в екосистемах краю.

Перше повідомлення про загорання сухостою надійшло 07 лютого з с. Іванівці Мукачівського району, де вогнем було знищено 3 га сухої трави й чагарників. Далі «естафету» перейняла Іршавщина та Ужгородський район. Тут упродовж дня, 19 лютого, на відкритих територіях двічі горіла суху трава й чагарники. Шість випадків пожеж сухої рослинності виникало впродовж 20 лютого та ще 4 зафіксовано 22 лютого. Загалом вогонь вже знищив понад 7 га сухостою.

Страшно уявити, що буде далі, адже подібні виклики у рази почастішають одразу по тому, як над Закарпаттям запанує тепла та суха погода. Особливо ситуація загостриться, коли населення активно розпочне впорядковувати присадибні та дачні ділянки, намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням. Прикро, але такі горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. А про непоправну шкоду, яку завдають самопали екології, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. І все ж рятувальник сподіваються, що здоровий глузд краян переможе над бажанням «поприбирати» за допомогою відкритого вогню.

Отож, рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає…

У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...