Скільки закарпатцям треба відкладати на хрещення дитини

грудня 04 / 2016
Скільки закарпатцям треба відкладати на хрещення дитини

У Закарпатті існує неписане "золоте" правило – не говорити погано про церкви і не засуджувати духівників. Утім, окремі з них, беручи плату за вінчання, відспівування та хрещення, м’яко кажучи, забувають про деякі морально-етичні норми, пише Zakarpatpost.

Зі слів самих же прихожан, перша дитяча купель у храмі деяким батькам обійшлася і в 1000 гривень, і в 100 доларів. Але середня вартість усе ж складає 100-300-500 гривень. Називається цей вид платежу добровільним пожертвуванням, тож багато хто справді щедро відраховує гроші за послугу.

Слід зазначити, що ціни на хрещення у різних церквах навіть однієї конфесії різні. До того ж на вартість впливає й те, чи хрестять малюка вдома, чи у церкві або у монастирі.

До речі, крім кроплення новонародженого водою, наразі у релігійних установах видають ще й свідоцтва про хрещення. Звісно, й самим церквам вони не обходяться задарма. Тож цей факт також слід враховувати. До того ж не варто забувати про свічки та інші аксесуари. Тому за таїнство хрещення рахувати якусь фіксовану суму не будемо, однак спробуємо підсумувати інші витрати.

Конверти-ковдри для новонароджених нині стають усе менш популярними. Дітей, як правило, одягають одразу у звичайну одежу. Однак дехто їх усе ж купує, принаймні, для обряду хрещення. Вартість такого "аксесуару" коливається в межах 280-500 гривень.

Костюмчик для малюка можна придбати від 200 гривень. Для хрестин, як правило, це роблять хрещені батьки. Вони, як правило, мають подарувати немовляти хрестик. Звісно ж, золотий. А за нього потрібно викласти 1000-4000 гривень. Якщо ж подбати ще й про ланцюжок, треба запастися ще такою ж сумою.

Звичайно ж, хрестини включають фуршет. Аби вшанувати гостей треба подбати про наїдки. Ціна тут залежить від кількості запрошених. Назвати якусь конкретну суму важко, адже і кулінарні смаки і "розмах" свята – річ індивідуальна. Зараз, правда, мало хто відзначає першу важливу подію у житті дитини вдома. У кав’ярнях же таке задоволення обходиться щонайменше у 500 гривень за персону. Знову ж таки ціна залежить від обраного закладу. Випивку та торт зазвичай батьки приносять із собою. Рахувати вартість алкоголю не будемо, а за солодку насолоду треба викласти приблизно 600-1000 гривень. Магазинний економ-варіант може здешевити витрати, однак кондитерські вироби, виготовлені на замовлення і значно смачніші, і естетично привабливіші.

Дійсно, поява в родині нової людини – це не тільки додаткові турботи, але й чималі витрати, адже щоб тільки відсвяткувати народження немовляти треба мати, як мінімум, 10 тисяч гривень.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...