На Закарпатті роками прийомні батьки експлуатували хлопця сироту

вересня 01 / 2016
На Закарпатті роками прийомні батьки експлуатували хлопця сироту


Заробляючи на ньому гроші і робили бізнес на дитячих коштах.
Про це повідомляє Голос Карпат .
Про юнака-сироту волонтери дізналися від молочниці із с.Визниця, що на Мукачівщині. А далі жахливу історію власного життя небайдужим активістам розповів сам хлопчина. Належні документи наразі знаходяться у Оксани Михайлівни Драги та Валентини – вчительки, які взялися за цю нелегку і заплутану оборудку із круглою сиротою.

Юнак народився у Мукачеві, після смерті батьків опинився в Чинадіївському дитбудинку.

“Звідти його забрала під опіку у с.В.Лучки Фенинець Люба Михайлівна, він наразі прописаний ще в Лучках, звідки пішов не від добра. Опікунша його обібрала та не повернула осибистих речей: документи, ощадкнижку, паспорт та компютер, який був придбаний за державні гроші, але юнак не мав доступу до нього, через заборону. Також не повернули хлопцю й слуховий апарат, без якого він не чує. У юнака і досі офіційно немає групи по інвалідності, хоча не чує він із дитинства. Останній апарат, з його слів, йому розбив на голові співмешканець горе-опікунки… Більше того, за отримання першого паспорту в житті дитини опікунша з дитячих коштів “сплатила” 1000 грн. Після хлопець попросив захисту в дільничого міліціонера, який, як виявилось став на бік опікунки, і підтвердив, що виготовлення документу коштує таких грошей. Хоча, відомо, що перший паспорт для дитини у повноліття є безкоштовним!”, – розповідає жахливу історію волонтер Катерина Легерда.

Небайдужі волонтери та освіятни кажуть, що викрили аферистку, яка роками обкрадала свого приймного сина та примушувала хлопця працювати за їжу.

“За дитячі гроші пасинка ця жінка купувала худобу для, начебто, прийомного сина, щоб віно пив молоко. Натомість купувалися свині, корова, яких ця дитина пасла і доглядала, замість того, щоб ходити до школи. Із розповіді Олега ми дізналися, що опікунша примушувала його працювати на інших, а хлопчина приносив їй зароблені гроші й отримував їжу. Однак, атестат йому у сільській школі видали. Проте, виникає питання, чи мають право ці люди, які виставили ці оцінки за якість знань сироти, називатися педагогами, вчителями? Чому вони, спостерігаючи ситуацію, не забили на сполох?! Ймовірно, вони всі були у змові, прикриваючі кричущі факти знущань над прийомною дитиною. Де були опікунська рада, дільничий, директор вечірньої школи, сільський голова? – залишається загадкою… ” – продовжує шокуючу розповідь волонтер.

Далі про хід цієї історії розповіла начальник віддлу правопросвітництва та взаємодії з субєктами надання безоплатної первинної правової допомоги (БВПД) Мукачівського місцевого центру Мирослава Пилипчинець.
Саме до них звернулись волонтери, щоб допомогти юнаку оформити документи та повернути речі з чужого незаконного володіння.

“У березні цього року юнакові Олегу виповнилося 18 років, але життєва стежина молодого юнака виявилася непростою. Після смерті батьків, хлопчик до 10 років виховувався у закладах інтернатного типу, останні 8 років – проживав уприйомних батьків. Після настання повноліття опинився на вулиці, без засобів існування, професійної освіти та житла. Сьогодні тимчасово проживає у родині тітки, у якої також велика родина. Також молодий юнак має проблеми зі слухом, потребує слухового апарату, готується до повторного медичного обстеження. Волонтери разом з хлопчиною звернулися і до голови Мукачівської РДА, який уважно вислухав непросту ситуацію та залишив на особистому контролі. На сьогодні працівниками Мукачівського МЦ з надання БВПД робиться все, щоб допомогти захистити конституційні права молодого громадянина, волонтерам дали перелік необхідних документів, щоб призначити адвоката та всебічно і в порядку черговості допомогти Олегу відновити втрачені документи, повернути речі з чужого незаконного володіння, стати на квартирний облік та інші правові питання, які виникатимуть на молодій життєвій стежині юнака. При цьому слід зазначити, що дана справа є тільки початком захисту конституційних прав конкретного громадянина в сфері різних галузей прав. Тому разом з спільними зусиллями з волонтерами, відповідними підрозділами районної адміністрації, працівниками Мукачівського МЦ та адвокатом, де кожен зробить свою роботу, щоб в кінцевому результаті хлопчина мав документи, свої законні речі, дах над головою, здоров’я, роботу і можливо освіту”, – розповіла правозахисниця.

Зазначимо, що наразі цю жахливу ситуацію під свій особистий контроль взяв голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. У першу чергу він зобов’язав відділ охорони здоровя та юристів розпочати відповідні дії та підготувати документацію, щоб юнак зміг отримати заключення на інвалідність.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...