Один із учасників вчорашньої стрілянини на Тячівщині – діючий депутат районної ради від «Єдиного центру»

серпня 31 / 2016
Один із учасників вчорашньої стрілянини на Тячівщині – діючий депутат районної ради від «Єдиного центру»

У ніч на середу (31.08) в с.Нижня Апша Тячівського району виник конфлікт між двома групами чоловіків, який переріс у стрілянину з вогнепальної зброї. На околиці села, на автозаправці група мешканців Мукачева (у тому числі раніше судимі) намагалися з’ясувати стосунки з мешканцями Тячівського району, котрі займаються контрабандою сигарет через «зеленку» з України в Румунію. За попередніми даними, причина конфлікту в заборгованості за поставлені сигарети, які контрабандисти Тячівщини отримали з Мукачева, однак не розрахувалися за них, оскілки втратили товар при переправленні через кордон. Спочатку між двома групами виникла словесна перепалка, яка переросла в бійку. Затим один із місцевих, що стояв збоку, витягнув із машини пістолет-кулемет іноземного виробництва й відкрив хаотичний вогонь по приїжджих. Усього було випущено понад 20 куль.
У результаті четверо чоловіків із Мукачева віком від 22 до 36 років отримали вогнепальні поранення різного ступеня важкості. Усі вони зараз знаходяться в лікарні, стан одного оцінюється як важкий.
– Причиною стрілянини став конфлікт через контрабанду сигарет,– зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. – Українсько-румунська ділянка «зеленого кордону» в межах Закарпатської області найпроблемніша. Місцеве населення постійно намагається переправляти сигарети в Румунію через Тису (річку в літній період можна перейти вбрід). Ситуацію з контрабандою погіршує вкрай погана робота як українських, так і румунських прикордонників, що охороняють «зелений кордон» на цій ділянці, і намагаються заробити на сигаретах. Цього понеділка (29.08) на апаратній нараді в ОДА я привселюдно попередив начальника Мукачівського прикордонного загону, що якщо він не наведе лад на ділянці кордону з Румунією «Солотвино – Біла Церква – Луг», про його бездіяльність буде попереджене керівництво Державної прикордонної служби. Разом із тим слід визнати, що ефективно боротися з контрабандою сигарет можна тільки після того, як за це правопорушення знову буде введена кримінальна відповідальність. Управлінню національної поліції в Закарпатській області дано доручення в стислі терміни затримати всіх учасників стрілянини. До речі, один із представників «тячівської групи» – це діючий депутат Тячівської районної ради від Єдиного центру.

Геннадій Москаль - губернатор Закарпаття.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...