З початку року на Закарпатті розпочато понад сто кримінальних проваджень за фактами незаконних рубок лісу

квітня 21 / 2016
З початку року на Закарпатті розпочато понад сто кримінальних проваджень за фактами незаконних рубок лісу

Пріоритетом для нашого краю залишається збереження лісових ресурсів та законність їх використання, особливо що стосується об’єктів природно-заповідного фонду. Тому органи прокуратури області приділяють особливу увагу цьому питанню і, в межах своїх повноважень, вживають усіх заходів задля унеможливлення незаконних лісових порубок, а у випадку їх скоєння – невідворотності покарання для винних осіб і відшкодування шкоди, нанесеній державі.

Прокурор області Володир Янко підкреслює, що вказана проблема набула особливої гостроти, адже, як відомо, незаконна вирубка лісів призводить до незворотних процесів - знищенню лісових масивів, у зв’язку з чим непоправна шкода завдається довкіллю та величезні економічні збитки – державі.
Торік, обліковано у 2,5 рази більше, ніж у 2014 році, злочинів проти довкілля – 74 кримінальні правопорушення. Серед правопорушень даної категорії майже всі – 83,8%, або 62 складають злочини щодо незаконної порубки лісу (найбільше В.Березнянський – 13, Рахівський – 12 та Тячівський – 10 райони).
Вже з початку 2016 року територіальними органами поліції розпочато 105 кримінальних проваджень за фактами незаконної порубки лісу.
Наразі у залишку органів поліції області перебуває 168 кримінальних проваджень за ст.246 КК України та у 4 – досудове розслідування зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних, два обвинувальні акти вже направлено до суду.
На нараді проведеній днями прокурором області з «силовиками» краю зазначалося, що, незважаючи на вжиті правоохоронцями заходи, незаконна порубка дерев у регіоні не припиняється, про що можемо дізнаватися із поліцейських добових зведень, соціальних та інтернет-мереж, а нерідко ці незаконні рубки супроводжується неналежним виконанням своїх обов`язків, а часом навіть сприянням таким порубкам, з боку самих «охоронців лісу» - лісівників та працівників держлісгоспів, що аж ніяк не сприяє нормалізації стану законності в регіоні.
Тому, перед правоохоронцями краю постало нагальне питання – узгодити додаткові невідкладні заходи із припинення правопорушень у лісовій сфері.
Нині ж, ми повинні продовжувати у наступальному русі протидіяти незаконній рубці Карпатських лісів.Прес-служба прокуратури Закарпатської області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар