На Закарпатті через конфлікт у школі померла жінка

жовтня 24 / 2015
На Закарпатті через конфлікт  у школі померла жінка

Переважна більшість із них завершується викликом батьків до школи, уживанням різних форм виховання. Та деякі інциденти набувають чималого резонансу, і про них навіть пишуть у різних виданнях. 6 жовтня в одній зі шкіл Мукачева виникла конфліктна ситуація між викладачем шахів та учнем 3-го класу. Згодом її наслідки виявилися трагічними: у вчителя через ці події померла дружина, за фактом інциденту порушено кримінальне провадження. Що ж насправді трапилося в школі? Щоб об’єктивно висвітлити цю непросту ситуацію, наше видання вирішило провести власне журналістське розслідування.


– Наш працівник Володимир 40 років віддав роботі з учнями, – розповідає директор Мукачівського будинку школярів пані Галина.

– Щоб проводити заняття, він добирався з одного кінця міста в інший на велосипеді, навіть брав дітям воду та канапки. Володимир розповів мені про цей конфлікт. Учень 3-го класу на гуртку шахів став порушувати дисципліну, не даючи можливості іншим дітям слухати пояснення з теорії шахів. На зауваження вчителя почав з нього глумитися. Спочатку Володимир хотів відправити порушника до виховательки, але потім передумав, бо хлопчик міг не послухатися, вийти на вулицю й потрапити під машину. Наш колега пояснив, що учня він не вдарив, а лише трохи приструнив. Далі працювали спокійно. Після того, як учень виконав самостійну роботу, Володимир протягнув йому руку, і вони помирилися. У цей час малому зателефонувала мама, і хлопця наче підмінили. Він без дозволу вибіг із класу й більше не приходив. Учитель шахів знаходився вже на автобусній зупинці, коли до нього підійшла мама учня з претензіями. З нею був ще якийсь чоловік. Відтак, аби не встрявати в конфлікт, Володимир сів у маршрутне таксі й поїхав додому. Після цього випадку нашому викладачу додому стали телефонувати журналісти, які випитували в його дружини про цей інцидент. Дзвінками допікали два дні. А в неї й так було слабке серце. Не витримавши цих дзвінків, жінка померла. Чоловік, прийшовши додому, знайшов її вже холодною. Відтак знову пролунав дзвінок. З іншого кінця проводу повідомили, що телефонують із телеканалу, щойно говорили з його дружиною. Володимир відповів: «Я тільки що знайшов її мертвою…» Можете уявити його стан? Після цього випадку наш колега з розпачем говорив: «Мене зганьбили на всю країну, я цього не переживу. Мене так розтоптали». Ви бачили б його вигляд… Мати цього учня навіть не прийшла до мене поговорити, хоча й обіцяла навідатись і розібратися в ситуації. Ми в суд не будемо подавати, нехай це залишиться на її совісті. У зв’язку зі станом здоров’я Володимир відмовився надати коментар нашому виданню.

– Можу сказати, що насправді нічого серйозного не трапилося, – розповідає директор школи пані Любов.

– Мені зателефонувала вчителька й повідомила, що відбувається щось неймовірне: мама учня кричить, ображає вчителя шахів. З нею був ще якийсь чоловік. Молода жінка прибігла до мене з криками, що вчитель побив її сина. Питала, де медики, оскільки хлопчику вибили зуби. Разом із моїми заступниками я викликала медичну сестру. Вона оглянула учня й ніяких ознак побиття не виявила. Відтак приїхала міліція, яку викликала мати хлопчика. Жінка заявила, що писати заяву не буде, але звернеться у відділ освіти: нехай учитель публічно вибачиться, крім того, його повинні звільнити. Сам син просив матір порвати заяву, оскільки вони з дядею Володею вже помирилися. Питав, як він тоді прийде на гурток. Мати хлопця казала, що хоче зустрітися з директором будинку школярів. Сам учень – живчик. Дитина потребує уваги, хотів, щоб учитель приділяв йому більше часу. Любить вчитися і вчиться непогано. Жінку образило те, що під час бесіди вчитель відповів, що її син невихований.

– Я була в коридорі, звернула увагу на учня 3-го класу, бо в нього світилися кросівки, – розповідає медсестра Марія. – Згодом почула, як мати хлопчика кричала: «Де цей ваш шахіст? Дитині вибили зуба!» Мене викликала директор школи, і жінка повідомила, що в її сина хитається зуб. Я оглянула хлопчика, однак нічого подібного не виявила. Наступного дня почула, що в цього школяра забій нижньої губи. – 6 жовтня в ЗОШ № 7 відбувся кричущий інцидент, – розповідає мама 3-класника Матвія Оксана Гайдучик.

– Після уроків на гуртку шахів керівник Володимир Коворданій, або дядя Володя, з виховною метою, щоб приструнити учня, вдарив його в обличчя, завдавши як тілесних ушкоджень, так і моральних страждань. У Матвія розбита нижня губа, напіввибитий зуб. Коли він прийшов додому, я запитала, що трапилося. Син спочатку мовчав, але далі сказав, що його вдарив дядя Володя. Тоді я вирішила піти в школу, щоб розібратися в ситуації. Дорогою розпитувала в сина, що сталося. Він знімав у класі на планшет і двічі не відреагував на зауваження вчителя. Далі Матвій згадав, що за моїм проханням мав раніше прийти додому, бо виникли нагальні справи. Коли він устав і подався до виходу, вчитель ударив його по руці й наказав сісти на місце. Педагоги, які не можуть стримати своїх емоцій, не мають працювати в школі. Дорогою син казав мені, що він сам винуватий. На зупинці зустріли керівника шахового гуртка. Я до нього підійшла й запитала: «Що ви зробили з моєю дитиною? Може, попросите вибачення?» Він відповів: «За що, за те, що ви не виховуєте свою дитину? Що ви робите з цього цирк? Нічого такого не трапилося. Чому я маю перед вами вибачатися? Я перед ним уже вибачився. Він у вас здібна дитина». Тоді я запропонувала йому піти в школу, щоб розібратися. Але вчитель відповів, що не має часу, сів у маршрутку й поїхав додому. Відтак я зателефонувала в міліцію, два завучі й секретарка викликали медсестру, яка оглянула сина. Спочатку мене переконали, щоб я не писала заяву. Удома Матвію було важко їсти. Я зателефонувала знайомому юристу, і він сказав, що це кримінальний злочин. Тож наступного дня я писала заяву, син пробував у мене її виривати, бо не хотів неприємностей. Три дні Матвій не був у школі, адже ми відвідували лікарів. Тепер він на шахи не ходить, але через це переживає. На керівника гуртка тримає злість. Чекаємо на результати судово-медичної експертизи. Я цього так не залишу й буду звертатися в суд. У Мукачівському міськвідділі міліції повідомили, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України, розпочато слідство.

Іван ЛАДЖУН

https://karpatskijobjektiv.com/
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар