5-10 серпня на Закарпатті спостерігатиметься найвищий клас пожежної безпеки!

серпня 05 / 2015
5-10 серпня на Закарпатті спостерігатиметься найвищий клас пожежної безпеки!

З огляду на це Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає всіх громадян дотримуватися правил безпечного перебування в лісових масивах області та не палити сухотрав’я.

У період 5-10 серпня закарпатські синоптики попереджають про сильну спеку на території регіону. Зокрема, на рівнинній частині та місцями у гірських долинах очікується сильна спека 35-38°. На більшій частині області висока (4-й клас) та надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.
У низинно-передгірних районах зберігатиметься атмосферна засуха, в низинних районах очікується виникнення ґрунтової засухи. Місцями спостерігатимуться суховії.
За такого температурного режиму виникає велика загроза виникнення лісових пожеж.

За правило, до вогняної біди в екосистемах здебільшого призводить байдужість та недбалість людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, дитячі пустощі з вогнем, або навіть залишені скляна чи пластикова пляшка від сонячних променів можуть спровокувати пожежу. Така халатність може обернутися загибеллю сотень гектарів лісу з наявною там флорою і фауною.
Також в черговий раз рятувальники закликають краян припинити безглузду практику випалювання сухої трави, стерні, пожнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Такі дії можуть призвести до виникнення пожеж на сусідніх полях та створити загрозу розташованим поруч лісовим насадженням.
Отож протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
- самовільне спалювання рослинності і їх залишків.
Якщо ми всі разом будемо уважнішими й обережнішими, виконуватимемо правила пожежної безпеки – захистимо себе, оточуючих та навколишнє середовище від непоправних втрат, які несе в собі вогняна стихія, знищуючи все живе на своєму шляху.
У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...