Дикі звірі розносять сказ по Срібній Землі!

березня 31 / 2015
Дикі звірі розносять сказ по Срібній Землі!

На початку березня 2015 року посеред білого дня, що не властиво диким звірям, у Сваляві, на подвір’ї одного з дворів мікрорайону «Береги» лисиця напала на курей. Господар лисицю вбив і доставив у районну лікарню ветмедицини.
Як підтвердила обласна ветеринарна лабораторія, тварина була хвора на сказ. За оперативною інформацією, головний державний інспектор ветеринарної медицини району прийняв розпорядження про оголошення прилеглих лісових угідь неблагополучними зі сказу диких звірів та було розроблено заходи щодо локалізації і ліквідації вогнища цієї вкрай небезпечної недуги, якою може захворіти і людина.
Якщо проаналізувати епізоотичну ситуацію у Свалявському районі, то за останні п’ятдесят років зареєстровано 36 випадків сказу свійських тварин та диких звірів. Найбільший спалах було зафіксовано в колишньому Голубинському колгоспі, де захворіли 22 корови та телиці.
Сказ – гостра вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефало-мієліту та за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю.
Щороку в Україні є значна кількість випадків захворювань на сказ диких і домашніх тварин, що є реальною загрозою ураження людей вірусом сказу, повідомляє Андрій Фотул, виконавчий секретар державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, заступник головного державного інспектора ветмедицини району, повідомляє Карпатський об’єктив.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар