Чи раціонально розпоряджаються водою на Срібній Землі?

березня 24 / 2015
 Чи раціонально розпоряджаються водою на Срібній Землі?

Початок святкування Всесвітнього дня води започатковано у 1992 році на міжнародній конференції по охороні навколишнього середовища в Ріо-де-Жанейро. В результаті ООН звернула увагу урядів, організацій та приватних осіб щодо важливого значення води у нашому житті. Мета: берегти, охороняти наше навколишнє середовище і в його межах водні ресурси Землі.

Яка ситуація на Закарпатті?

Альберт Агнеса, заступник начальника відділу департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації:
– Імовірно територія області достатньо забезпечена водними ресурсами, однак місцями є і проблеми з водопостачанням.
Закарпатська область — один із найбільш забезпечених водними ресурсами регіонів України. Всього в області протікає 9426 рік, потоків сумарною довжиною 19723 км. Прогнозні ресурси питних підземних вод в області за даними Закарпатської геологорозвідувальної експедиції становлять 1,1 млн. м3/добу. В цілому цих ресурсів достатньо для задоволення потреб Закарпаття в питній воді, але вони розповсюджені дуже нерівномірно. Якщо прогнозні ресурси питних підземних вод на території Берегівського району становлять 0,4797 млн.м3/добу, то на території Ужгородського району вони становлять тільки 0,1542 млн.м3/добу. А на території гірських районів ситуація ще гірша.

Питання централізованого водопостачання вирішено далеко не всюди.
Централізованими водозаборами питних підземних вод забезпечені практично 25 міст і селищ міського типу області. У переважній більшості сільських населених пунктів централізоване водопостачання практично відсутнє. Водозабезпечення населення здійснюється переважно за рахунок шахтних та трубчатих колодязів. Найбільше води споживається в м. Ужгород – 7,6 млн.м3, м. Мукачево – 3,9 млн.м3, Мукачівському районі – 6,2 млн.м3. Цікавим є те, що з року в рік спостерігається зменшення використання води побутово-питні потреби населення. Загальний забір води по області у 2013 р. становив всього 48,1 % забору води у порівнянні з 2000 р.
На жаль, не тільки п’ємо але і забруднюємо…
– У 2013 році в поверхневі водойми області скинуто близько 2,0 млн.м3 недостатньо очищених та 0,3 млн.м3 неочищених стічних вод. Причиною цього є недостатня ефективність або відсутність очисних споруд. З 21 виробничого управління житлово-комунального господарства області, які здійснюють відведення зворотних вод у поверхневі водойми, 18 включено до переліку основних забруднювачів. В результаті маса забруднюючих речовин, скинутих за 2013 рік у поверхневі водойми, становила 17,9 тис. тонн. Нормативну очистку стічних вод забезпечують КОС міст Свалява, Іршава та с. Розівка Ужгородського району.
Чоба Балог, журналіст
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар