"Око" рятувальників відновлять у Карпатах

лютого 15 / 2015
"Око" рятувальників відновлять у Карпатах

Обсерваторія на горі Піп Іван (Чорногірський хребет у Карпатах) відновить свою роботу у 2018 році. Про це повідомила прес-служба управління ДСНС в Івано-Франківській області.
За інформацією, у ці дні в селищі Верховині на Прикарпатті відбувається засідання міжнародної українсько-польської групи експертів з реалізації проекту з відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван.
У зустрічі беруть участь представник Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Михайло Бабенко, начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький, ректор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Ігор Цепенда, професор Львівського держуніверситету безпеки життєдіяльності Михайло Семерак, члени польської делегації.
На засіданні, зазначає прес-служба, йде мова про технічне відновлення обсерваторії, зокрема, облаштування там джерел води та електроенергії, а також про створення поста гірських рятувальників. Своїм досвідом з цієї проблеми поділися представники польських гірських рятувальників GOPR.
На зустрічі також представили транскордонні проекти з відновлення обсерваторії на горі Піп Іван та Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України i Польщі у Микуличині.
"Загалом на обидві сторони чекає великий об’єм роботи, розрахований на 5 років. Сама ж обсерваторія розпочне свою науково-дослідницьку діяльність у 2018 році", - зазначається у повідомленні прес-служби.
У Карпатах триває реалізація українсько-польського проекту з відновлення астрономічної обсерваторії.
У перспективі на базі відновленої астрономічної обсерваторії планують створити науково-дослідний центр для студентів і вчених Прикарпатського і Варшавського університетів.
Колишня обсерваторія на горі Піп Іван, або як ще її називають Білий Слон, знаходиться на висоті 2018 м над рівнем моря і приваблює туристів.
У Карпатах на горі Піп Іван облаштують також пост гірських рятувальників.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар