Ужгородський "Водоканал" — "електричний" корінь зла Закарпаття?

січня 12 / 2015
Ужгородський "Водоканал" — "електричний" корінь зла Закарпаття?

Як відомо, кілька місяців поспіль триває надзвичайний стан в енергетиці України. Причиною цього є, як уже неодноразово повідомлялося, відсутність палива на теплоелектростанціях. Тому вкрай важливим питанням на сьогодні є своєчасні й повні розрахунки всіх підприємств, організацій та населення за спожиту електроенергію. Зібрані кошти спрямовуються на закупівлю імпортного палива, і найменша затримка може призвести до колапсу в енергетичній системі України.
На жаль, на сьогодні на Закарпатті також є боржники, які несвоєчасно і не в повному обсязі розраховуються за спожиту електроенергію – фактично наразі єдиним таким є комунальне підприємство «Водоканал м. Ужгорода». Слід відзначити, що з вересня 2014 року Водоканал розраховувався за спожиті енергоносії стовідсотково і у встановлені терміни. Проте за грудень підприємство дозволило собі приростити заборгованість на 400 тис. грн. За попередньою інформацією від КП «Водоканал м. Ужгорода», у січні 2015 року підприємство й загалом планує розрахуватися за спожиту електроенергію на рівні 50 %. Якщо врахувати, що в середньому щомісяця це комунальне підприємство споживає електроенергії на 2 млн грн., то цього буде більш ніж достатньо для запровадження диспетчером енергосистеми віялових відключень для всієї Закарпатської області.
Слід відзначити, що днями ПАТ «Закарпаттяобленерго» також отримало вимогу від Міністерства палива та енергетики України повністю припинити постачання електроенергії боржникам. Відповідно, енергопостачальна компанія надіслала вимогу до КП «Водоканал м. Ужгорода» погасити заборгованість або знизити власне споживання електроенергії до рівня оплати.
У зв’язку з цим, ПАТ «Закарпаттяобленерго» просить керівництво області та міста, а також громаду обласного центру втрутитися в ситуацію, оскільки в протилежному разі Ужгород може залишитися без води, а вся Закарпатська область – без стабільного електропостачання. Наголошуємо: через борги підприємства в регіоні можуть запровадити віялові відключення від електроенергії, яких досі вдавалося уникати.
Прес-служба ПАТ «Закарпаттяобленерго»
Категорія : Надзвичайне


загрузка...


Залишити Коментар