Щоб велика вода знов не стала початком великої біди...

січня 06 / 2015
Щоб велика вода знов не стала початком великої біди...

У ході роботи 4-го пленарного засідання 19 сесії облради депутати традиційно ухвалили низку Звернень до вищих ешелонів влади. Серед них – Звернення до Прем’єр-міністра України А.Яценюка з пропозицією при формуванні Державного бюджету України на 2015 рік передбачити в повному обсязі фінансування з державного бюджету через Державне агентство водних ресурсів України заходів комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на території Закарпатської області.
«Одним із найбільш пріоритетних напрямів роботи місцевих органів виконавчої влади Закарпатської області, – наголошується в документі, – є забезпечення протипаводкового захисту населених пунктів та територій.
З цією метою на рівні держави та області розроблені і затверджені відповідні програми, які передбачають комплекс заходів щодо захисту територій і населених пунктів від шкідливої дії вод.
Однак протягом останніх двох років заходи програм із державного бюджету практично не фінансувались, проектні та будівельні роботи не виконувались, а здійснювалось лише часткове погашення проревізованої контролюючими органами кредиторської заборгованості минулих років, залишок якої на сьогодні становить 15,4 млн. гривень.
Впровадження сучасних методів моделювання паводкових ситуацій показало, що внаслідок незавершених робіт із реконструкції водозахисних споруд на р. Тисі можливе виникнення катастрофічних ситуацій, які лише в низинній частині області призведуть до затоплення значних територій у більш ніж тридцяти населених пунктах Виноградівського, Берегівського, Іршавського та інших районів області.
Відсутність надійного захисту територій області також унеможливлює розвиток їх інфраструктури та залучення на ці цілі інвестицій».
Тому депутатський корпус обласної ради просить Арсенія Петровича при формуванні Державного бюджету України на 2015 рік передбачити фінансування через Державне агентство водних ресурсів України заходів комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса на території Закарпатської області у сумі 172,5 млн. гривень.
Виділення цих коштів дасть можливість погасити існуючу кредиторську заборгованість, продовжити та завершити виконання протипаводкових робіт на найбільш складних ділянках, а також залучити додаткові кошти міжнародної технічної допомоги на розвиток водогосподарського комплексу і посилення захисту від шкідливої дії води у регіоні.

Прес-служба облради
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар