Новини Закарпаття

Закарпатський блокбастер: під Раховом гасили «золоте» сіно, поки корови молилися, а діти жували попкорн


Справжній вогняний екшн із присмаком апокаліпсису та сільського саспенсу розгорнувся ввечері 29 червня у Рахові. На вулиці Ядерин спалахнув оборіг із сіном. І поки місцеві жителі сивіли на очах, намагаючись врятувати нажите непосильною працею майно, двоє юних рахівчан влаштували собі справжній кінотеатр під відкритим небом, спостерігаючи за епічною битвою людини та вогню.

​Як звичайне сухе сіно ледь не пустило за вітром ціле господарство і чому ця історія стала курйозом дня — у нашому спецрепортажі.

​Битва за хлів: коли корови тримали копита схрещеними

​Усе почалося з того, що надвечір над Раховом піднявся стовп чорного диму, який було видно чи не з сусіднього району. Горіло стратегічне паливо для місцевої худоби — величезний оборіг із сухою травою. Розуміючи, що зима близько, а коровам треба щось їсти, місцеві селяни проявили дива героїзму: озброївшись відрами, шлангами та всіма підручними засобами, вони кинулися на штурм вогню ще до приїзду рятувальників.


​Але стихія не збиралася здаватися без бою. Вогонь впритул підібрався до розташованого поруч хліва. Кажуть, у цей момент місцеві корови всередині споруди пережили весь спектр емоцій і буквально молилися на сирени пожежних машин.

​33 хвилини пекла та юні глядачі на VIP-трибунах


​Коли на місце прибули загартовані бійці ДСНС м. Рахів, ситуація була критичною. Почався справжній запеклий двобій. Професійним вогнеборцям знадобилися рівно 33 хвилини, щоб повністю приборкати полум'я і оголосити про ліквідацію. Хлів відбили — худоба відбулася лише легким переляком та запахом шашлику в повітрі.

​Проте головною інтригою вечора стали двоє місцевих підлітків. Поки дорослі бігали в паніці, а рятувальники розгортали рукави, ці юні стратеги абсолютно незворушно, з безпечної відстані, як на VIP-трибунах стадіону, спостерігали за роботою пожежників.

🎬
«Краще за будь-який Netflix!» — читалося в їхніх очах. Хлопці настільки заворожено ловили кожен рух рятувальників, що, здається, Івано-Франківський інститут пожежної безпеки щойно отримав двох майбутніх абітурієнтів.


​Сумні підсумки вогняного шоу

​Попри хепі-енд для корів, збитки для господаря виявилися доволі відчутними. Вогонь повністю спопелив споруду обірогу та 1,7 тонни духмяного закарпатського сіна на площі 9 квадратних метрів. Тепер власнику доведеться добряче попрацювати косою, щоб надолужити втрачене.


​Причину загоряння наразі встановлюють фахівці. Версії коливаються від банального самозаймання через літню спеку до екстремальних дитячих розваг із сірниками.


​Рятувальникам Рахова — щира подяка за врятований хлів і збережену психіку місцевих корів! А батькам — нагадування: стежте, щоб ваші діти були не просто глядачами на пожежах, а знали, що з вогнем жарти погані.
Перейти на сайт