Жорстоке поводження з тваринами на Закарпатті: поліція розслідує низку резонансних випадків (відео)
22 вересня вдень на проспекті Свободи в Ужгороді патрульні отримали виклик про жорстоке поводження з твариною. За словами очевидців, чоловік бив і штовхав свого пса породи кане-корсо.
Того ж дня правоохоронці відреагували на повідомлення у соцмережах про виявлення тіла, ймовірно вагітної кішки, викинутої у канал на вул. Другетів. Місцеві мешканці повідомляють, що це не перший випадок: близько місяця тому там уже знайшли мертвих цуценят.
За результатами розслідування слідчі повідомили про підозру 23-річній жительці села Пийтерфолво. Жінка підозрюється у жорстокому поводженні з собакою, що призвело до її загибелі. Поліція знайшла відеоматеріали, на яких зафіксовані знущання над твариною, а підозрювана у скоєному зізналася.
Як зазначають у Закарпатській обласній лікарні ветеринарної медицини, подібні випадки на території області трапляються дедалі частіше. Найпоширеніші травми тварин — переломи лап, хвостів та ушкодження опорно-рухового апарату. У випадках підозри на умисне заподіяння шкоди ветеринари звертаються до правоохоронних органів.
В Україні жорстоке поводження з тваринами, яке не пов’язане з самообороною, є злочином згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу. Під удар потрапляють тварини, які не можуть захистити себе — вони повністю залежать від людини, і коли вона стає кривдником, це вже не просто жорстокість, а злочин.
Місцеві активісти та поліція закликають громадян повідомляти про будь-які випадки насильства над тваринами, аби врятувати беззахисних та притягнути винних до відповідальності.