11 днів боротьби за виживання: закарпатців врятовано в румунських Карпатах

січня 20 / 2025

П’ятеро українців, які наважилися на незаконний перехід кордону з Румунією, опинилися в пастці гірських масивів. 11 днів вони блукали засніженими вершинами, борючись зі стихією та відчаєм.

Заблукавши в горах Марамуреш, чоловіки втратили орієнтацію і вичерпали всі запаси їжі та води. Коли сили вже були на межі, їм пощастило натрапити на власні сліди. Зрозумівши, що рухаються по колу, вони набралися останніх сил і зателефонували на допомогу.

Румунські рятувальники негайно вирушили на пошуки зниклих. Після тривалих пошуків, чоловіків було знайдено у задовільному стані, з урахуванням пережитих випробувань. Рятувальники надали їм першу медичну допомогу, зігріли та нагодували.

Медичний стан постраждалих

Медичний огляд не виявив у постраждалих серйозних травм, проте вони потребували спокою та відновлення. Чоловіків доставили до найближчої лікарні для подальшого обстеження та лікування.

Коментар рятувальника

«Це була одна з найскладніших операцій за останні роки. Гірські умови були екстремальними, а час працював проти нас. Ми раді, що змогли врятувати цих людей», – зазначив один із рятувальників.

Що варто пам’ятати

Ця історія є нагадуванням про те, наскільки небезпечним може бути незаконне перетинання кордону, особливо в гірській місцевості. Карпати – це не місце для експериментів, а виживання в дикій природі вимагає спеціальної підготовки та спорядження.

Закликаємо всіх, хто планує подорожувати в гори, дотримуватися правил безпеки та не наражати своє життя на небезпеку.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар