На Харківщині під слідством перебувають 13 працівників МСЕК
Новини Харкова сьогодні. У Харківській області та в цілому по Україні реформують діяльність медико-соціальних експертних комісій
На Харківщині правоохоронні органи розслідують можливу протиправну діяльність 13 працівників медико-соціальних експертних комісій.
Як передає кореспондент « Думки», про це 2 грудня під час брифінгу сказала керівниця Харківського облздраву Тетяна Деменко.
За її словами, розслідуванням займаються правоохоронні органи, однак, імовірно, кількість працівників МСЕК, котрі потрапили в поле зору поліції, прокуратури та СБУ може ще збільшитися. Всі ці громадяни відсторонені від займаних у МСЕК посад. Вони також не зможуть у майбутньому працювати в експертних командах, котрі будуть створені після реформи МСЕК. Також не зможуть претендувати на посади в новоутворених експертних командах голови МСЕК, що зараз функціонують.
Деменко наголосила, що таке рішення ухвалене задля того, щоб убезпечити експертні команди від можливих корупційних ризиків. Натомість ці команди будуть складатися виключно з практикуючих лікарів, котрі працюють у кластерних чи надкластерних лікарнях.
Нагадаємо, що Реформа медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) в Україні має на меті замінити застарілу систему оцінювання інвалідності більш сучасною та прозорою. Основні зміни передбачають:
1. Скасування МСЕК: Замість МСЕК працюватимуть експертні команди лікарів на базі багатопрофільних лікарень. Ці команди оцінюватимуть функціональний стан людини, зосереджуючись на її здатності до повсякденного життя, роботи та соціальної активності. Це дозволить швидше визначати індивідуальні потреби та допомагати у реабілітації або працевлаштуванні.
2. Цифровізація процесу: Усі етапи оформлення документів, направлення на обстеження, протоколи та рішення фіксуватимуться в електронній системі. Це мінімізує корупційні ризики та скорочує бюрократію.
3. Нові можливості для пацієнтів: Лікувальні заклади будуть обиратися пацієнтом разом із лікарем з-поміж 300 спеціалізованих лікарень. Направлення на оцінювання можуть видаватися одразу після встановлення діагнозу, що суттєво скоротить час очікування.
4. Створення Центру оцінювання: Центр буде перевіряти обґрунтованість рішень експертних команд і розглядати апеляції.
5. Міжнародні стандарти: Нова система базуватиметься на міжнародних підходах до оцінювання інвалідності, що дозволить стандартизувати послуги та підвищити їх якість.
Повний перехід на нову систему заплановано на 2025 рік. Під час реформування передбачено перехідний період, протягом якого діятимуть і старі, і нові механізми, щоб уникнути соціальних ускладнень для пацієнтів.