Річка марних надій та фатальних наслідків: як українці тікають через Тису на Закарпатті
Річка Тиса відома холодною водою, але переплисти її наважуються навіть взимку. Прикордонниця Леся Федорова згадала кумедний випадок, коли кремезний чоловік начепив перед втечею нарукавники з рожевими фламінго.
Прикордонники виявляють щонайменше 5 спроб українців переплисти Тису на тиждень.
Про це у коментарі “ТСН” розповіла речниця Мукачівського загону ДПСУ Леся Федорова.
“Є тижні, коли порушники намагаються подолати Тису. Зараз більше спроб — через гірську ділянку”, — зазначила вона.
Представниця ДПСУ пояснила, що Тиса межує з Угорщиною та Румунією, загальна довжина річкової ділянки кордону — 120 кілометрів. Спроби українців переплисти водойму не припиняються навіть взимку. Однак вода у Тисі холодна навіть влітку, адже йдеться про гірську річку. Через це у порушників стаються спазми м’язів і вони тонуть.
Федорова поділилась, що деякі випадки навіть виглядають доволі комічно. Зокрема, один з порушників спробував подолати Тису у дитячих надувних нарукавниках з рожевими фламінго. Сам він при цьому — кремезний за статурою, що підкреслювало кумедність ситуації.
Інший чоловік також був доволі кремезним, але для втечі за кордон обрав надувний дитячий круг з барвистим квітковим принтом.
Прикордонниця розповіла, що траплялося, українці намагались нелегально втекти за кордон й опинялись у біді. Зокрема, сили залишали втікачів, і вони отримували переохолодження.
“Був випадок, коли наші прикордонники врятували чоловіка, руки якого вже почали синіти від холоду. Чоловік потребував допомоги, він був врятований”, — згадала вона.
Федорова наголосила, що спроба втечі з країни веде до адміністративної й кримінальної відповідальності. Окрім того, це — небезпечно. Лише за 2024 рік, за даними ДСНС, було виявлено 21 потопельника. Загалом з початку повномасштабної війни з Тиси витягнули вже понад 40 тіл.