На Закарпатті з діагнозом гепатит А госпіталізували 11 людей, серед них п’ятеро дітей (відео)

листопада 08 / 2023


На Закарпатті з діагнозом гепатит А госпіталізували 11 людей, серед них п’ятеро дітей.

Від початку 2023-го року на Закарпатті виявили 125 випадків цього захворювання. Гепатит А – це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг.

Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни. Дотримання гігієни під час приготування їжі та миття овочів і фруктів перед вживанням допоможуть запобігти передачі вірусу через харчові продукти. Також не варто використовувати воду з неперевірених джерел, а будь-яку не бутильовану слід обов’язково кип’ятити перед вживанням.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у сухому середовищі за кімнатної температури – протягом тижня. Вірус Гепатиту А гине через 5 хв кип’ятіння. В більшості випадків одужання наступає через 4 – 6 тижнів від початку клінічних проявів захворювання.

В цей період, наряду з швидким зворотнім розвитком ознак хвороби, нормалізуються розміри печінки. Оскільки гепатит А найчастіше передається оральним шляхом, то перш за все вберегти від хвороби допоможе дотримання санітарних норм. Профілактика є ключем до запобігання зараженню гепатитом А, і найефективнішою профілактикою є вакцинація. Вакцина проти гепатиту А безпечна та високоефективна, забезпечує тривалий імунітет проти вірусу.

Зазвичай вакцину вводять двома дозами з рекомендованим інтервалом між дозами від 6 до 18 місяців. Наразі лікарі відмічають збільшення захворюваності на гепатит А на території Закарпаття. Тож якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи рідних, не займайтеся самолікування,а негайно зверніться до спеціалістів.Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар