На Закарпатті поряд з обійстями виявляють небезпечних гадів

липня 13 / 2023

Закарпатці продовжують виявляти поряд з обійстями плазунів чималих розмірів. Яких змій нині ловлять краяни біля будинків "Голос Карпат" інформував напередодні.

Утім не рідко цьогоріч людям доводиться навіть ловити лускатих прямо а оселях, вони заповзають до комірчин у будинках і ванних кімнат. Зазвичай, кажуть, раніше поряд з обійстями людям доводилось бачити хіба що дрібних веретільниць й вужів, однак наразі у регіоні спостерігається чи не справжнє зміїне нашестя.

Одна із причин, чому так нині багато змій розвелось поряд з будинками жителів, кажуть селяни, запущені сінокісні угіддя. У багатьох населених пунктах люди люди перестали не те що упорядковувати масштабні сінокісні поля, а й навіть косити поряд з оселями. Худоби на селах поменшало й заготовляти сіно для неї доводиться нині у значно менших масштабах, аніж раніше, відзначають господарі. Натомість у великих травах, що залишаються гнити нескошеним на людських нивах, розводяться змії і вони окуповують зараз сільські подвір'я.

Небезпечну гадюку цими днями на своєму городі поряд з будинком виявила мешканка Перечинщини. Змія скрутилась клубком в огірках й налякала газдиню. Обійшлося на щастя, без прикрих наслідків.

- Цьогоріч справжнє нашестя гадів. У нас уже двічі за місяць були у дворі змії. Одного великого гада чоловік вилами вбив у саду біля хати, - розповідає пані Марія.

- А от гадюку зустріти прямо на городі не сподівалась, - каже газдиня.

- Піду помідори підвязувати та й думаю, гляну, чи є огірки, щоб нарвати. Аж бачу, між листям в моїх огірках лежить плазун - віпера. Слава Богу, не зачепила мене, бо я була з тичкою, - відзначає Марія.

- Не вбила гадюку, сама відповзла у траву. Однак зараз без палиці і чизем не йду на город. Небезчну гадюку на своєму подвір'ї цьогоріч зустрів й житель Берегівщини. Світлиною чоловік поділився у мережі Фейсбук, де зазначив, що, згідно з описом у Вікіпедії, це була саме гадюка степова.

Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар