Епідеміологиня розповіла, коли на Закарпаття завезли «британський» штам коронавірусу
Епідеміологиня розповіла, коли на Закарпаття завезли «британський» штам коронавірусу
За її словами, на тактику лікування коронавірусної хвороби інформація про підтверджений «британський» штам не впливатиме.
«Ми знаємо, що цей штам коронавірусу в область був завезений, за нашими гіпотезами це відбулося ще взимку, перед тим масштабним стрибком захворюваності в лютому. Дійсно, ми спостерігаємо трошки іншу клінічну картину перебігу хвороби, викликаної коронавірусом. Маємо інакшу симптоматику, більше важких форм захворювання і значно більшу кількість виявлених випадків у порівнянні з піком другої хвилі коронавірусу, який в області був минулої осені, 2020-го року», - зазначила Тимчик.
Що стосується решти, пояснила епідеміолог, в області і так посилений карантин — Закарпаття перебуває в червоній зоні з 8 березня, не працює сектор громадського харчування, не їздить громадський транспорт та обмежена торгівля.
«Єдине, ця інформація про «британський» штам мала би вплинути на свідомість населення і спонукати людей більше дотримуватися карантинних норм: не порушувати самоізоляцію та масковий режим, не проводити сімейних святкувань — адже доведено, що «британський» штам коронавірусу має значно більше поширення за інші штами», - наголосила Тимчик.
Утім, на самосвідомість закарпатців в регіоні не надто покладаються. Відтак, в області розпочали роботу мобільні групи, котрі перевіряють дотримання самоізоляції громадянами.
Це потрібно для того, аби попередити подальше поширення вірусу, зазначила Тимчик.