COVID-19 вийшов з-під контролю: закарпатські лікарі наполягають на необхідності масового тестування населення

жовтня 09 / 2020
На сьогодні в Україні існує неприпустима ситуація, коли майже 80% вартості лікування коронавірусу українці сплачують самотужки. Влада спрямувала кошти з Фонду боротьби з COVID-19 на інші потреби, і нині в ситуації, коли показники добового приросту хворих уже наближаються чи навіть перевищують весняні італійські, лікарні виявилися неготовими до прийому хворих. З усіх областей найбільше хворих медиків – на Закарпатті.

Про це в п’ятницю, 9 жовтня, під час прес-конференції в Ужгороді заявили лікарі, кандидатки в депутати обласної ради від «Європейської Солідарності» – Ірина Котлярова та Ольга Олексик.

«Шокують гучні корупційні скандали в медичній галузі, пов`язані з нецільовим використанням коштів, виділених на боротьбу з COVID-19. Окрім того, що це кримінально, це аморально. Наші колеги не захищені, наражаючи на небезпеку не лише себе, а й свої родини, бо не проходять належного регулярного тестування, щодня працюючи з хворими та наражаючись на великий ризик. Медичних працівників необхідно захищати та тестувати, незалежно від того, чи працюють вони в опорних лікарнях, чи стикаються з цією хворобою в інших закладах», – каже лікарка-кардіолог, заступниця директора Закарпатського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії Ірина Котлярова.

Вона додає, що поширення коронавірусу серед медиків дуже швидко може призвести до непередбачуваної ситуації, коли надавати медичну допомогу людям буде просто нікому.

Нині, коли через недостатню відповідальність центральної та місцевої влади ситуація вийшла з-під контролю, уповільнити розповсюдження інфекції і зменшити навантаження на медичні заклади може вчасне та масове тестування населення, – переконана завідувачка відділенням ендокринології Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А. Новака Ольга Олексик.

«ПЛР-аналізи роблять довго, інколи на це треба 3 – 4 дні. Цей аналіз уже інколи й недійсний. А для госпіталізації в обласний заклад треба 72 години з моменту взяття аналізу. Виходить замкнене коло. Ми бачимо людей, які приходять до зачинених дверей, тому що цей аналіз не дозволяє їм бути госпіталізованими. Це треба негайно вирішувати», – каже Олексик.

Лікарі закликають місцеву владу подбати про забезпечення маскового режиму не лише на папері, а також виявлення хворих на ранніх стадіях, адже наразі люди звертаються на пізніх стадіях захворювання, тому часто допомогти їм уже, на жаль, не можна.

Пандемія коронавірусної інфекції оголила і старі проблеми медицини. Особливу загрозу хвороба становить для хронічних хворих, лікування яких також хронічно недофінансоване.

«На обласному рівні треба ухвалювати ефективні управлінські рішення, виробити стратегію на роки, яка би передбачала ефективну медичну допомогу за умови раціонального використання коштів, бо грошей ніколи не буде достатньо, але ними можна й треба розпорядитися ефективно», – наголосила Ольга Олексик.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар