Надзвичайне
1 052 Переглядів
0 Рейтинг
Троє закарпатців померли через порушення правил експлуатації газових приладів
жовтня
03
/ 2020
З початком опалювального сезону питання безпечного використання газу в побуті стає надзвичайно актуальним. Адже отруєння чадним газом може спричинити втрату свідомості, погане самопочуття та навіть летальні випадки.
Інколи порушення правил експлуатації газових приладів призводить до трагедій: вибухів, які спричиняють серйозні травми та жертви.
Лише впродовж 2019-2020 років у Закарпатті сталося 14 нещасних випадків, у яких постраждали 25 осіб. Троє з постраждалих померли.
«Причинами таких ситуацій нерідко стає те, що під час обігріву помешкання чи приготування їжі споживачі нехтують простими та дуже важливими правилами безпеки. Ризики у рази зростають з початком опалювального сезону, і це закономірно», — пояснив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.
Напередодні опалювального сезону збільшується і кількість викликів аварійних бригад Закарпатгазу. Найбільш поширеними причинами виникнення аварійних ситуацій в холодну пору року є недотримання споживачами правил безпеки при користуванні газом у побуті, самовільні втручання в систему газопостачання, залучення споживачами до роботи з газовими приладами сторонніх осіб, а також несправність димових і вентиляційних каналів.
За словами Віктора Водзінського, чи не найбільшу небезпеку несуть порушення на кшталт недбалого ставлення до стану димових та вентиляційних каналів. Саме вони найчастіше призводять до сумних наслідків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. Користуватися будь-якими газовими приладами за відсутності тяги категорично заборонено. Відсутня або зворотна тяга – дзвіночок, коли необхідно відразу ж відключити газові прилади та звернутися до фахівців. Нехтування цим правилом може стати фатальним.
Для того, щоб уберегти себе та свою родину від отруєння чадним газом, необхідно розуміти, звідки він береться і як впливає на організм людини.
Чадний газ не має ані кольору, ані запаху. Він утворюється при неповному згорянні природного газу внаслідок недостатнього повітрообміну. Окрім того, чадний газ може концентруватися у приміщеннях не тільки при згорянні природного газу, а й при згорянні твердого палива, при пожежі тощо.
Тож Віктор Водзінський нагадав кілька правил, дотримання яких допоможе вберегтися від отруєння чадним газом:
— у жодному разі не можна користуватися газовою плитою для обігріву приміщення, адже при тривалій роботі газової плити повітря вигорає і заміщається чадним газом;
— для безпечного використання газу і його повного згоряння необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому, при утепленні оселі важливо пам’ятати: закривати вентиляційні решітки і кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади — заборонено;
— відчинивши вікно (кватирку) на провітрювання, перевіряйте тягу до вмикання газових приладів та під час їхньої роботи;
— не користуйтеся несправним газовим обладнанням за відсутності тяги, при зруйнованих оголовках димоходів та вентканалів.
Пам’ятайте! При виявленні запаху газу треба негайно викликати аварійну газову службу за номером 104, закрити кран подачі газу та відкрити вікна та двері. Після виклику залишайтеся на зв’язку — диспетчер аварійної служби АТ «Закарпатгаз» надасть усі необхідні інструкції, повідомили у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».
Категорія : Надзвичайне