У 2020-му на Закарпатті вогонь 70 разів перекидався на лісові масиви
Закарпатські рятувальники закликають громадян не спалювати суху рослинність.
На Закарпатті почастішали випадки загоряння сухої трави та сміття на відкритій території. Здебільшого зростання кількості пожеж в екосистемах пояснюється початком польових робіт, коли люди спалюють залишки рослинності на власних ділянках. Повідомляють в ДСНС України у Закарпатській області.
Як відомо, cпалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. З початку року на Закарпатті сталися 876 пожеж в екосистемах, і в 71 випадку вогонь перекидався на лісові масиви.
Тож рятувальники вчергове закликають людей проявити свідомість і не допускати виникнення подібних пожеж. Для цього необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, а саме не спалювати сухостій на власній території. Якщо ж ви виїжджаєте на відпочинок до лісу чи на дачу, вогнище треба розкладати лише у спеціально облаштованих для цього місцях, не залишати його без нагляду й обов’язково загашувати перед поверненням додому.
Нагадаємо, згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або позбавлення волі терміном до 3 років.
Пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.