Один дзвінок і вас ошукали: телефонні шахраї знову в Ужгороді (фото)

травня 30 / 2020
Один дзвінок і вас ошукали: телефонні шахраї знову в Ужгороді (фото)
В обласному центрі Закарпаття почастішали випадки телефонного шахрайства. Злочинці під виглядом працівників банку телефонують або надсилають смс на мобільні номери, випитують номер та інші дані банківської картки, при наявності яких можуть зняти ваші кошти.

Такі повідомлення не рідкість. Мета шахраїв — залякати. Довірливі люди піддаються паніці що їхня картка дійсно буде заблокована і телефонують за вказаними номерами. У телефонній розмові шахраї просять повідомити персональну інформацію — дані вашої банківської картки, пін-код і тому подібне. Повідомляти таку інформацію категорично заборонено.

Телефонні шахраї – непогані “психологи”, тому що намагаються зіграти на емоціях своїх потенційних жертв. Поширений підхід – порадувати користувача несподіваною приємною звісткою, щоб випитати необхідні злочинцеві дані, поки клієнт “в ейфорії”, розповідають у кіберполіції.
Один дзвінок і вас ошукали: телефонні шахраї знову в Ужгороді (фото)

Ці схеми старі як світ, але є й досі такі люди, які хапаються за гачок аферистів. Тож, як захиститися від телефонних шахраїв:

Ніколи, ні за яких обставин не повідомляти секретні реквізити карти! Для того, щоб на вашу карту могли перевести гроші, досить повідомити відправнику тільки номер вашої картки. Пам’ятати, що тризначний код безпеки або код CVV2 / CVС2 потрібен тільки для проведення оплати послуг чи товарів в Інтернеті. Ніхто сторонній, ким би він не представився, не має права знати цей код. Інакше у нього з’явиться можливість перевести гроші з вашої картки або сплатити нею велику покупку в Інтернет-магазині.

Шахрай може прикинутися: працівником банку; співробітником пенсійного або іншого фонду; правоохоронцем, волонтером; покупцем товару, який ви виставили на продаж. Не вірте обіцянкам отримати “легкі” гроші, яких ви не очікували (надбавки до зарплати, пенсії, соцвиплати; грошові призи або “компенсації від держави”).

Для того, щоб отримати надбавку, приз або компенсацію, досить сказати номер своєї картки. Інші дані карти для здійснення грошового переказу на ваш рахунок – не потрібні. Якщо вам дзвонять і починають питати дані платіжної картки чи Ваші персональні дані – кладіть трубку!

Що робити, якщо ви встигли повідомити шахраям дані карти: – Негайно заблокувати карту! Для цього потрібно або зателефонувати в банк (за номером, вказаним на зворотному боці картки або на офіційному сайті банку. – Залишити звернення в будь-який зручний час доби на сайті Департаменту кіберполіції.
Один дзвінок і вас ошукали: телефонні шахраї знову в Ужгороді (фото)
Один дзвінок і вас ошукали: телефонні шахраї знову в Ужгороді (фото)

Марія Кочмарь для “Перший com.ua”Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар