Через різке потепління закарпатцям потрібно остерігатися кліщів

квітня 22 / 2020
Через різке потепління закарпатцям потрібно остерігатися кліщів

Вже можна сказати, що сезон кліщів розпочато і треба бути уважними.

Загалом піки активності кліщів щороку припадають на квітень-травень та серпень вересень. Ніби то маленький кліщ не міг би спричинити великого лиха, але наслідки від укусу можуть бути фатальними. Кліщі переносять вірусні і бактеріальні захворювання. Серед них небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис. осіб. Однак, варто зауважити, що згідно із статистикою, лише половина людей, яких вкусив кліщ, помічає їх на собі

Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони можуть потрапити на ваше тіло й через деякий час, після відвідування зеленої зони, якщо залишились на одязі чи речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, як правило, через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах. Також можуть бути небезпечними і маленькі кліщі – майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща).

Міністерством охорони здоров’я України дають кілька порад, які допоможуть уникнути укусів кліщів:

Подбайте про відповідний одяг: обов’язково одягніть кепку, панамку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів кліщів.
Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.
Місце для привалів на природі звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.
При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів.Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.
Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів. Використовуйте їх перед прогулянкою. Зверніть увагу на тривалість дії засобу. При необхідності – скористайтеся повторно, якщо мине час дії, як вказано в інструкції.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.
Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.
Ретельно вимийте руки з милом.
Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.
Отже, кліщі – унікальні створіння, які становлять достатньо серйозну небезпеку для людей. Тому легковажне ставлення до цього питання може мати фатальні наслідки для життя та здоров’я.
Через різке потепління закарпатцям потрібно остерігатися кліщів
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар