На Закарпатті у поліцейському відділенні виявили порушення прав людини

грудня 08 / 2019
На Закарпатті у  поліцейському відділенні виявили порушення прав людини
У Виноградівському відділенні поліції виявленні численні порушення прав людини.
Регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області Діаною Швардак за участю громадського монітору національного превентивного механізму Володимира Феськова рамках реалізації національного превентивного механізму було здійснено моніторинговий візит до Виноградівського відділення поліції Берегівського ВП ГУ НП у Закарпатської області.

Під час ознайомлення зі службовою документацію були виявленні численні порушення, зокрема службова документація ведеться з порушенням вимог Інструкції, грубо порушується порядок ведення журналу інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим. Журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які перебувають в органі (підрозділі) поліції відсутній, окрім того встановлено відсутність Пам’ятки для затриманих осіб.

Моніторинговою групою встановлено, що кімната для затриманих та доставлених, в порушення вимоги керівництва ГУНП в Закарпатській області про закриття КЗД у всіх відділах та відділеннях поліції в області, не опечатана та має ознаки їх систематичного використання.

Відповідальна особа за надання домедичної допомоги утримуваним у відділенні поліції, не призначена, окрім того чергова частина не забезпечена повною мірою медичними препаратами для надання первинної допомоги.

У ході візиту виявлено, що службова особа, відповідальна за перебування затриманих, не призначена, таким чином обов’язки, визначені статтями 212, 213 Кримінального процесуального кодексу України та розділом Х Положення про органи досудового розслідування Національної поліції України не виконуються та відповідна службова документація не ведеться.

До посадових інструкцій працівників відділення поліції не внесені вимоги щодо заборони катувань та жорстокого поводження, що передбачено вимогами статті 10 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Під час моніторингу було встановлено вкрай низький рівень знань працівниками поліції положень законодавства з питань дотримання прав людини, зокрема Конвенції з прав людини та основоположних свобод.

У ході моніторингу встановлено, що у Виноградівському відділенні поліції відсутні кімната для адвоката, а допит слідчими проводиться в кабінеті слідчого.

Повний перелік порушень із відповідними рекомендаціями щодо їх усунення буде надіслано керівництву Національної поліції України для відповідного реагування.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...