В України крадуть тонну золота під виглядом "американського інвестора".

липня 23 / 2019
В України крадуть тонну золота під виглядом "американського інвестора".
Схему із доведення до банкруцтва ТОВ “Закарпатполіметалів”, яке мало ліцензію та вело видобуток золота біля с.Мужієво в Закарпатській області, з подальшим заволодінням золоторудним родовищем Віталій Захарченко не встриг завершити лише через Революцію Гідності. Останні оборудки в терміновому порядку проводились в кінці січня 2014 року. Злочинна схема довга та тривала в часі, але дурна та примітивна настільки, що вони навіть прізвища виконавців за 10 років не змінили, та переписували фірми зі схематоза на одних і тих самих людей (Бредихін, тато і син Гожики, Громчаков).

Спочатку довели до банкруцтва ТОВ”Закарпатполіметали”, потім завели в ліквідаційну комісію свою людину та через “аукціон” продали за безцінь все майно на кілька своїх фірм, землю через Балогу та його місцевих депутатів віддали в оренду цим же фірмам, а через “Надра України” перекинули ліцензію на видобуток на “Карпатську рудну компанію” (схема із ліцензією майже така, як і Межигір’я через “Надра України” на “Танталіт” переоформили). Звісно, що все в незаконний спосіб, який видно навіть із Гугла. Але до 2014 року то регіоналів не сильно турбувало. Прийшов, побачив, віджав.

Станом на зиму 2014 року ситуація з Мужіївським родовищем виглядала приблизно наступним чином. Майно “Закарпатполіметалів” просто вивезене в невідомому напрямку, каменя на камені не залишилось, ліцензія перекинута на “Карпатську рудну компанію” (на чолі з Валерієм Бредихіним - бізнес-партнер та права рука Захарченко), земля в аренді у них же, на території гори відвалів руди, які не встигло переробити “Закарпатполіметалли”. За приблизною оцінкою експертів може бути тонна золота, а ще багато інших цінних металів.

Генеральна прокуратури України в 2014 році розпочинає кримінальне провадження за фактом заволодіння державним майном в особливо великих розмірах при проведенні процедури банкрутства ТОВ «Закарпатполіметали» (№ 12014070000000103).
І на початку робота ГПУ виглядала цілком пристойною.

- Із ухвали суду на обшук https://opendatabot.ua/…/54316881-5c98cecb9485ea30c6fce4221…
«В ході досудового розслідування встановлено, що на початку 2013 року міністр внутрішніх справ України ОСОБА_4, використовуючи своє службове становище, через свого знайомого - директора підконтрольного йому ТОВ «Карпатська рудна компанія» ОСОБА_6, погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності, вплинув на суддів господарського суду Закарпатської області з метою призначення арбітражного керуючого ОСОБА_5 ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали», 92 % статутного фонду якого належало державній акціонерній компанії «Українські поліметали».
20 березня 2013 року ухвалою господарського суду Закарпатської області ліквідатором ТОВ «Закарпатполіметали» призначено ОСОБА_5, який, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4, ОСОБА_6, заступником директора ТОВ «Карпатська рудна компанія» ОСОБА_7, міністром екології та природних ресурсів України ОСОБА_9, зловживаючи своїм службовим становищем, під час проведення вказаного аукціону занизив вартість майна ТОВ «Закарпатполіметали» шляхом виключення з його переліку хвостів гравітаційного збагачення, утворених в процесі технологічної переробки золотовмісних руд, які мають в своєму складі масу золота у, загальною вартістю 125 000 000 гривень, внаслідок чого вказані особи заволоділи державним майном, у особі ДАК «Українські поліметали» на вказану суму, яка більш ніж в 600 разів перевищує неподатковий мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром.»
- цитата із обвинувального акту Валерія Бредихіна від 26.09.2018
“ Реалізуючи свій злочинний умисел щодо заволодіння майном ТОВ “Закарпатполіметали”, з метою уникнення підозри щодо попередньої домовленості Бредихін В.Є., будучи керівником ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бріком”, 14.01.2014 припинив свої повноваження директора ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком” та обрав директором товариства Гожика В.М., який водночас був заступником директора ТОВ “Карпатська рудна компанія” ................

Таким чином, Громчаков О.В., Бредихін В.Є. та невстановлені (а як же Гожик?????? – авт.) досудовим розслідуванням особи, реалізуючи раніше визначений порядок дій, з метою уникнення підозри щодо попередньої домовленості на заволодіння майном ТОВ “Закарпатполіметали”, приховуючи майновий інтерес, штучно створюючи видимість конкуренції, забезпечили участь лише підконтрольних їм підприємств в аукціоні 20.01.2014 з продажу майна ТОВ “Закарпатполіметали”, що призвело до того, що по лоту №1 переможцем аукціону визнано ТОВ “Карпатська рудна компанія”, а по лоту №2 – ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком”, які були підконтрольні останнім.

При оформленні договорів куплі-продажу майна ТОВ “Закарпатполіметали” та його нотаріального посвідчення інтереси ТОВ “Карпатська рудна компанія” представляв Бредихін В.Є., а інтереси ТОВ “Гірничо-геологічне підприємство “Бриком” Гожик В.М.”

Це лише один із епізодів всього ланцюга по незаконному заволодінню майном “Закарпатполіметали”, в якому Гожики брали та досі продовжують брати участь. Микола Гожик раніше фігурував в ТОВ “Сауляк” та подавав судовий позов, щоб позбавити “Закарпатполіметали” землі.”

Як бачите, схема доволі дурна і не важко це навіть в Гуглі знайти. Що, до речі, ще в 2014 році показали журналісти в своєму розслідуванні (саме Микола Гожик виштовхує журналістів та затуляє камеру)
https://www.youtube.com/watch?v=Vvab_zORFTc&feature=share

Проходить два роки, досудове слідство триває, а “Карпатська рудна компанія” продовжує де-факто і де-юре знаходитись на родовищі, більше того – кустарними методами перероблюють відвали. Куди дівається то золото, яке мало в першу чергу потрапити до НацБанку України, здогадайтесь самі. Ось вам і джерела фінансування тероризму прямісінько під носом. За приблизною оцінкою експертів, у відвалах знаходиться мінімум тона золота та ще багато інших цінних металів. Більше того, посіпаки Захарченко та Балоги бігають по Закарпаттю на розповідають про шалену екологічну загрозу від тих відвалів, ніби там лише шкідливі елементи, а той, хто їх прибере – стане героєм.

Після втечі Захарченко, остаточна ліквідація ТОВ ”Закарпатполіметали” була призупинена, людей Захарченко прибрали із керівництва процесом, введено санаторів, які почали через суди повертати вкрадене майно та шукати інвесторів для покриття боргів ТОВ “Закарпатполіметалів” та відновлення роботи підтприємства. Для прикладу, ТОВ “Закарпатполіметали” заборгувало величезну сумму грошей Пенсійному Фонду України. Тобто Захарченко та компанія не лише грабували підпримство та доводили його до банкруцтва, щоб за безцінь заволодіти золорудним родовищем, а ще й утворювали величезні діри в державному бюджеті.

А що робила в цей час Генеральна Прокуратура України? За два роки спромоглась виділити в окреме провадження Валерія Бредихіна і в листопаді 2016 року оголосити його в розшук. Обвинувальний акт вони видали аж у вересні 2018 року.

Це прям успіх незбагненний!!! Особливо враховуючи, що Бредихін дав дьору разом із Віталієм Захарченком, а перед тим весь час проживав в Донецьку, де і були зареєстровані всі компанії, залучені до пограбування родовища.

Шалені темпи! От тільки питання! А не підкаже Генеральна прокуратура України, чому за 4 роки слідства обвинувальний акт видано лише по особам, яких давно в Україні немає. А от тато та син Гожики, які давно ідентифіковані як безпосередні виконавці злочинної оборудки, фігурують в кримінальному провадженні, ухвалах суду та навіть в обвинувальному акті Бредихіна та Громчакова, не отримали навіть підозри, не говорячи про запобіжних захід, обвинувачення та вирок. Натомість вони продовжують спокійно копирсатись у відвалах та фігурують вже в нових спробах завертишити заволодіння родовищем в інтересах Захарченко.

Очевидно, що в 2016 році посіпакам Захарченка стало відомо, що ГПУ планує вивести Бредихіна в окреме провадження та оголосити в розшук.
Так з’явилась історія про те, що в 2016 році в Україну заходить “американський” інвестор “Avellana Gold”, щоб розробляти Мужіївське золоторудне родовище. Пам’ятаєте, що два роки вони готували інформаційний простір під “героя, який нарешті прибере шкідливі відвали”.

“Avellana Gold” 23 березня 2016 року зареєстрована на Кіпрі. https://efiling.drcor.mcit.gov.cy/Drcor…/SearchResults.aspx…

В компанії 3 директори:
- BRIAN CHARLES SAVAGE, director
- ????????? ????????, director
- ???? ?????????, director

Саме Брайяна Саведжа демонструють як голову компанії та героїчного американського інвестора, який прийшов врятувати Мужіївське родовище. Інші – стандартні кіпрські директори, які до речі, і раніше використовувались регіоналами для реєстрації офшорів http://nashigroshi.org/…/cud-vyrishyv-ne-poviryty-scho-me…/…

А вже у вересні 2016 року Державна служба геології та надр України радісно рапортує на своєму офіційному сайті, що тепер Мужіївське родовище буде розробляти закордонний інвестор. І що “Карпатську рудну компанію” купив американський інвестор “Авеллана Голд”. Перемога! При чому, вони цитують слова Брайана Севеджа. http://geo.gov.ua/…/kompaniya-avellana-gold-zaymetsya-vydob…
“Нещодавно керівництво Держгеонадр провело офіційну зустріч з американськими представниками компанії Avellana Gold. Мета зустрічі – обговорити основні умови та вимоги щодо можливих проектів з видобутку корисних копалин, зрозуміти зацікавленість держави у створені нового промислового об’єкту.

«Попри військову ситуацію у нашій державі, інвестор згоден інвестувати приватний капітал, довести проект до конкуренції із світовими аналогами та дати старт у терміни, обумовлені ліцензійними умовами. За словами Директора та акціонера компанії, проект Avellana - це результат надщільної праці команди міжнародних експертів протягом останніх майже 9 місяців. «На сьогоднішній день ми цілком усвідомлюємо геологічні та операційні ризики проекту, високі вимоги місцевих громад щодо екологічності проекту, а також фактичну неможливість залучення довгострокового боргового капіталу у країну з пред-дефолтним рейтингом. », звертає увагу американський інвестор Браен Севідж.
«Це один із тих вкрай важливих якірних проектів, до реалізації якого Служба йшла не один місяць. Одне із наших завдань – це включення його до переліку базових на рівні інвестиційних проектів країни», – каже керівник Держгеонадр Микола Бояркін.»
Знаєте, що найкумедніше в цьому повідомленні від Держгеонадр та Миколи Бояркіна? Брайан Севедж НЕ БУВ в Україні! Від слова «Зовсім»! Розумієте! Не було такої людини на території України ні в 2016 році, ні в 2015, ні пізніше. Ви з ким там розмовляли і де проводили «офіційну зустріч»? Виїзне засідання Держгеонадр на Кіпрі чи одразу в Росії, де «американський інвестор» Брайан Севедж працює з 2010 року в «Амур Мінералс» над розробкою золотрудного родовища федерального значення (ліцензія видається Мєдвєдєвим) в Амурській області, а перед цим з 1998 року в партнерстві із місцевим олігархом та міністром розробляв родовище в Казахстані.

Авеллана в Україні призначила головним Миколу Гожика, того самого, про якого ГПУ успішно забула! Бінго!

От тільки яка штука цікава вийшла.
Згідно реєстрів компанії, які фігурують в обвинувальному акті Валерія Бредихіна, в серпні 2016 року зазнали змін. Бредихіна терміново вивели з керівництва, на його місце призначили Гожиків, а місце реєстрації змінили з Донецька на Львівську чи Закарпатську область. При чому робили це в один день. Одразу після змін в реєстрі, Авеллана Голд купує “Карпатську рудну компанію”, а заодно і ТОВ “ЗАХІДНА ГЕОЛОГО-РОЗВІДУВАЛЬНА КОМПАНІЯ».

Демонструю зміни у всіх компаніях, які фігурують в кримінальному провадженні по Віталію Захарченко, напередодні оголошення в розшук його правої руки В.Бредихіна:
- ТОВ ГІРНИЧО-ГЕОЛОГІЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО "БРІКОМ""
Серпень 2016 керівник Бредихін змінений на Гожика В.М. https://opendatabot.ua/c/37605246…

- ПРАТ "ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМПЛЕКС"
Серпень 2016 керівник Бредихін змінений на Гожика В.М.
Місце реєстрації змінено з Донецька на Львів
https://opendatabot.ua/c/38144018…

- ТОВ "ЗАХІДНА ГЕОЛОГО-РОЗВІДУВАЛЬНА КОМПАНІЯ"
Серпень 2016 керівник Бредихін змінений на Гожика М.Ф.

А є ще одна компанія Захарченка, яку не зазначили в кримінальному провадженні - ТОВ "ГІРНИЧО-ГЕОЛОГІЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО "БРІКОМ"". І в ній теж в серпні 2016 керівник Бредихін змінений на Гожика М.Ф., а потім її власником стає “Авеллана Голд”.

Це був розпродаж компаній Захарченка? А “Авеллана Голд”, мабуть, на “Прозорро” оголошення побачила та прихопила собі кілька штук? Як вони все це переоформлювали, якщо Бредихін чи то в Донецьку, чи то в РФ весь час був?
Тілько от завдяки цій оборудці майно ТОВ “Закарпатполіметали”, яке злочинним шляхом опинилось в “Карпатській рудній компанії”, було переоформлене на кіпрський офшор.

Це помітили і в ГПУ та швиденько побігли в суд та наклали арешт на все майно компаній, які фігурують в кримінальному провадженні, включаючи і копроративні права “Авеллана Голд” та заборону ними користуватись. https://opendatabot.ua/…/62877220-5d3efd8192aa6015d16189f74…

Цитата із ухвали суду
«Органом досудового розслідування встановлено, що засновником ТОВ «Карпатська рудна компанія» було Приватне акціонерне товариство «Гірничо-металургійний комплекс» із розміром внеску до статутного фонду 13 550 000 грн, однак при правонаступництві кінцевим бенефіцеарним власником засновника юридичної компанії стала компанія «АВЕЛЛАНА ГОЛД ЛТД» СЕВЕДЖ БРАЯН ЧАРЛЕС.»

А потім ще й отримали доступ до рахунків “Карпатської рудної компанії”, щоб прослідкувати рух коштів, контрагентів, ІР-адреси, які використовувались для здійснення переоформлення майна на “Авеллану Голд” https://youcontrol.com.ua/catalog/court-document/65925666/

Ось так кіпрський офшор “Авеллана Голд”, записаний на “американця”, який в Україні не був, але входить до директорів “Амур мінералс”, що веде видобуток золота на Далекому Сході РФ, отримав у власність “Карпатську рудну компанію”, на яку Захарченко виводив майно та ліцензію “Закарпатполіметали”, щоб захопити золоторудне родовище біля с.Мужієво. І чомусь керівником представництва офшору став Микола Гожик, який разом із сином в якості директорів та заступників брали участь в оборудках Захарченка з пограбування ТОВ “Закарпатполіметали”. Вся ця інформація міститься в матеріалах кримінального провадження ГПУ. Але чомусь одних виконавців, які давно втекли разом із Захарченко, прокуратура бачить та навіть в розшук подає, а тандем Гожиків, які спокійно продовжують справу Захарченка по заволодінню золоторудним родовищем, не помічає. Хтось в ГПУ раптом почав зливати справу чи то стандартна схема “розслідувати, а потім продати подорожче”?
Натомість керівник Держгеонадр та нещодавно звільнений очільник Закарпатської ОДА без тіні сорому піарять “американського” інвестора, який прийшов “із величезними інвестиціями” та врятує Мужіївське родовище. А “інвестор” тим часом повз НБУ виймає золото із відвалів, які до речі, судом повернуті ТОВ “Закарпатполіметали”, та продовжує годувати публіку розповідями про шалені інвестиції, які от-от зайдуть в Україну.
А вишенька на тортику – виписка із реєстру Кіпру. “Американський інвестор” у вигляді кіпрського офшору має уставний фонд аж цілих 2000 акцій по 1 доллару!!!! Просто величезні інвестиції, яких Україна ніколи не бачила - 2 тисячі долларів!

От “американський інвестор” молодець який! Вчіться, як робити бізнес! Береш офшор з 2 тис долларів, кілька Гожиків, паспорт якогось Брайяна, і переоформлюєш на цей офшор компанію із 13, 5 млн грн уставного фонду та ліцензією на видобуток золота. Все просто! Звісно, якщо ти Віталій Захарченко, а путін призначив тебе “експертом” із захисту російських інвестицій за кордоном!

ПС: акцій “Авеллани Голд”на 20 долларів записано на Андрія Смоліна. Він же якийсь директор офісу в Україні чи щось таке. Це їх відносно новий посіпака, який займається юридичним супроводом схематозу. Буду вдячний журналістам-розслідувачам за інформацію про цього товариша. Риба не велика, але чомусь є впевненість, що він вже десь фігурував у забезпеченні оборудок регіоналів, але враховуючи не великий масштаб особистості, інфо про нього у розслідуваннях не публікувалась.
Статя Карп Дмитрий

Офіс Президента України
Генеральна прокуратура України
Закарпатська Обласна Державна Адміністрація
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар