Закарпатців "косить" страшна недуга (відео)

липня 20 / 2019
Закарпатців "косить" страшна недуга (відео)
Влітку все більше людей відпочиває на природі, у лісі. Збираючись на такий відпочинок, варто підготуватися. Лікарі нагадуть, що такі прогулянки можуть закінчитися укусами кліщів. А вони переносять інфекційні хвороби, як-от кліщовий бореліоз або хворобу Лайма.

Журналістка Оксана Штефаньо обожнює гори, тому частий гість у Карпатах. Із турпоходів привозить не тільки приємні спогади. Цьогоріч її вкусив кліщ.

Нерідко кліщі є переносниками хвороби Лайма. Дванадцять таких випадків зафіксували з початку теплого сезону на Закарпатті. Саме тому медики радять при виявлені паразита одразу звертатися до лікаря.

Аби не стати жертвою кліща, відправляючись на пікнік або заміську прогулянку, варто одягатися правильно. Закривати ділянки тіла, особливо ноги, заправляючи штани в шкарпетки. Медики радять користуватися антимоскітними засобами. А повернувшись додому, оглядати себе, близьких та домашніх тварин.

Кліщ присмоктується не відразу, а досить довго повзає по людині в пошуках доступного місця. Найчастіше чіпляється до тонкої й ніжної шкіри: за вухом, під грудьми, на шиї, в пахових ділянках. Пік активності кліщів припадає на липень-серпень. Тому будьте обачні. А якщо через деякий час після повернення з природи ви виявили на тілі червону пляму у вигляді кільця, то зверніться по медичну допомогу, навіть якщо кліща на тілі не було знайдено.

Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...