Поліція Закарпаття продовжує документувати порушення виборчого законодавства

липня 20 / 2019
З початку передвиборної кампанії до Верховної Ради України поліція Закарпаття зареєструвала 170 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. За даними фактами розпочато 4 кримінальні провадження і складено 33 адмінпротоколи.
Поліція Закарпаття продовжує документувати порушення виборчого законодавства

Поліція Закарпаття продовжує ретельно відслідковувати ситуацію в області щодо дотримання виборчого законодавства, аби не допустити порушень. Зокрема, сьогодні, 20 липня, оголошено так званий день тиші, коли заборонена будь-яка виборча агітація. Наразі порушень в області не виявлено.

Загалом станом на сьогодні у поліцію області надійшло 170 заяв та повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, з них 21 зареєстровано за вчорашню добу. Найчастіше ці звернення стосуються відсутності в агітаційних матеріалах відомостей про тираж та осіб, відповідальних за їх випуск. Згідно з виборчим законодавством, друковані матеріали повинні містити, зокрема, інформацію про замовника продукції та відомості про установу, що здійснила друк. Інакше це вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

Усі звернення про можливі порушення ретельно розглядаються та приймаються відповідні рішення. Зокрема, складено 33 адмінпротоколи за фактами невідповідності агітаційних матеріалів вимогам закону та незаконної агітації. Усіх їх направлено до суду для прийняття відповідного рішення.

Також розпочато 4 кримінальні провадження: 3 - за фактами підкупу виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) в Ужгороді та Виноградові, одне – за фактом викрадення агітаційного банера одного з кандидатів у Великому Березному (ст.185 ККУ).

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу. Нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зокрема, за підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо.

Поліція Закарпаття й надалі відслідковуватиме передвиборну ситуацію в краї й зробить все можливе і передбачене законом, аби вибори на Закарпатті пройшли в правовому полі. Водночас правоохоронці залишаються поза політикою і не втручатимуться у сам процес виборів.

Закликаємо громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на спецлінію «102».

Відділ комунікації поліції Закарпатської області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...