Ядерне паливо транзитом через Закарпаття? В Угорщині за підтримки Росії почали будувати АЕС (ФОТО)

червня 26 / 2019
Ядерне паливо транзитом через Закарпаття? В Угорщині за підтримки Росії почали будувати АЕС (ФОТО)
«Росатом» розпочав будівництво АЕС «Пакш-2» в Угорщині. 20 червня 2019 року на майданчику спорудження АЕС «Пакш-2» відбулася урочиста церемонія, присвячена початку зведення перших будинків будівельно-монтажної бази. Про це повідомляє Mukachevo.net

Будівництво буде відбуватися за участю Росії, планують звести більше 80 об'єктів, серед яких адміністративні будівлі, монтажні цехи, склади. Всі ці об'єкти необхідні для забезпечення будівництва двох енергоблоків АЕС в майбутньому.

Нагадаємо, у кінці 2014 року Росія і Угорщина підписали документи про будівництво на єдиній в Угорщині АЕС «Пакш» нових (п'ятого і шостого) енергоблоків з реакторними установками за російським проектом ВВЕР-1200. Росія виділила Угорщини на проект «Пакш-2» державний кредит до € 10 млрд, що склало 80% загальної вартості робіт в € 12,5 млрд.

«З точки зору довгострокової конкурентоспроможності угорської економіки вкрай важливо, щоб угорські підприємства і населення були забезпечені дешевою вітчизняною електроенергією», — підкреслив під час відкриття Янош Шулі, міністр без портфеля, відповідальний за розширення АЕС «Пакш».
Міністр зазначив, що атомні електростанції виробляють електроенергію в промислових масштабах без викидів вуглекислого газу. Тому основою кліматичної політики Угорщини є довгострокове збереження ядерних потужностей разом із зростанням частки сонячної енергетики. Міністр нагадав, що в даний час одна третина потреби країни в електроенергії забезпечується за рахунок закупівлі електроенергії, виробленої на вугільних станціях в сусідніх з Угорщиною країнах. Тому проект АЕС «Пакш-2» має ключове значення не тільки з точки зору досягнення цілей щодо захисту клімату, а й для скорочення залежності від імпорту, зазначив Янош Шулі.
Натомість підрозділ "Грінпіс" в Угорщині неодноразово звертався до парламенту країни, аби він відмовився від проекту розширення АЕС "Пакш". Адже схвалення проекту поставить Угорщину в енергетичну залежність від одного виробника енергії на найближчі 60-70 років.

До речі, якщо угорську АЕС "Пакш" збудують, то російське ядерне паливо планують возити через Україну — а саме через Чоп і Мукачево.

Нагадаємо, що за уряду Януковича, 17 жовтня 2012 року у Києві було підписано Угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини і Кабінетом міністрів України про співпрацю у сфері перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією і Угорщиною через територію України.

Транспортувати відходи планують через Закарпаття, що певною мірою загрожує і безпеці України. Адже сторони домовились, що пунктом передачі ядерного палива буде залізнична станція Чоп із перестановкою колісних пар у Мукачеві.

Сама АЕС "Пакш" знаходиться за 460 км від Ужгорода.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...