Відео, яке шокує: у Мукачеві є свій “міні-Чорнобиль” (ВІДЕО)

червня 26 / 2019
Відео оприлюднилина YouTube-каналі “Олександр Сабо“.

Є в Мукачеві будівля, стіни якої бачили дуже багато і досі вражають своїми масштабами. На момент будівництва, а припав він на 1907-1908 роки, – це була одна з найбільших споруд міста. Потужний, навіть по мірках сьогоднішнього дня, інвестиційний проект забезпечував робочими місцями кількасот мешканців Закарпаття, продукуючи 12 мільйонів цигарок в рік.

“Навколо стін заводу неодноразово змінювалась влада, політичні режими. Спочатку угорці, потім чехи, потім знову угорці і, зрештою, радянська доба. Саме з цього моменту, а точніше з 60-х років, тут почав діяти один з найбільших промислових об’єктів міста – завод «Мукачівприлад». За традицією тих часів, виготовлялась на території заводу як виключно цивільна продукція, так і обладнання, яке використовувалось в «оборонці». Звісно, останнє не афішувалось. Таємниці окремих цехів надійно охороняли компетентні органи. Робилось тут і обладнання для атомних електростанцій радянського виробництва.

В добу незалежності України завод повністю переорієнтувався на цивільну галузь. Поступово, як і на більшості великих промислових об’єктів тієї доби, темпи виробництва почали тут згасати. Доки стіни архітектурної пам’ятники не заповнила тиша.

Незважаючи на свій статус, будівлі сьогодні перебувають в незадовільному стані: цілих вікон на старих корпусах практично не залишилось, а дахи вкрив справжній молодий ліс.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...