Без масштабного ремонту очисних Ужгороду загрожує колапс (відео)

травня 15 / 2019
Без масштабного ремонту очисних Ужгороду загрожує колапс (відео)
В Ужгороді на очисних спорудах розпочали підготовку до аварійно-відновлювальних робіт! Пошкоджені колони, які тримають лотки з ще не очищеними стічними води з усього міста – у критичному стані. Одна впала ще два роки тому, інша – почала руйнуватись наприкінці минулого року. Щогодини вони витримують до 2-х тисяч кубометрів стоків, які при аварійній ситуації, розливатимуться по території.

Працівники очисних споруд кажуть: коли у 1975-му колони зводили їх належно не забетонували, тому зараз вони крихкі, а відновити не просто через те, що навіть під-їхати до території спецтранспортом – неможливо.

Сьогодні на місці працювали проектанти і підрядники. Вартість робіт з заміни 4-х колон та встановлення нових лотків підрахують наприкінці тижня, а завершити, за умови безперебійного фінансування зможуть протягом 3-х місяців. Щоправда кошти з міського бюджету на це поки непередбачені. Їх у мерії планують взяти з перевиконання доходів.

Натомість працівники очисних споруд б’ють на сполох. Кажуть: це лише верхівка айсбергу. Практично вся інфраструктура очисної станції водовідведення зношена на 80%! Відновлення потребують підземні трубопроводи і обладнання, яке 44 роки без капремонту. Разом з тим, на очисні щороку збільшується навантаження, через введення у експлуатацію новобудов. Фактично розраховані вони були максимум на 70 тисяч населення, та зараз обслуговують майже 117 тисяч.

Щодня станція пропускає до 50-ти тисяч кубометрів води, коли йдуть зливи обєм збільшується на 20-30 кубів, а це впливає на якість очистки кажуть у лабораторії.

Керівництво Водоканалу пояснює, вже два роки мають проект для будівництва нової лінії очисних споруд, яка дасть можливість розвантажити існуючі і покращити якість очистки, щоправда роботи дорогі, а місто таких коштів немає.

У Водоканалі кажуть: за 15 років це вже 4-й проект реконструкції Ужгородських очисних споруд, та нажаль, далі обіцянок справа не рухається. Натомість аварійні роботи, які передбачають відновлення колон та лотків, планують розпочати до кінця місяця.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...