Закарпаття продовжує потерпати через пожежі в екосистемах, і вогонь вже дістався до лісових угідь

квітня 02 / 2019
В області на вихідні палали не лише поля та сільгоспугіддя, а й лісова підстилка на території лісових господарств. Так, впродовж 30-31 березня із 74 зареєстрованих на Закарпатті пожеж, 66 виникало саме у екосистемах краю. А три з них зафіксовано у лісових масивах на території Перечинського державного лісового господарства.

Закарпаття продовжує потерпати через пожежі в екосистемах, і вогонь вже дістався до лісових угідь
30 березня вогнеборці та лісники двічі гасили пожежі на території лісгоспу. У першому випадку внаслідок загорання знищено гектар лісової підстилки в урочищі Кузлячий Вершок, що в м. Перечин. А вдруге загорілося за межами села Сімер. Тут вогонь не пошкодував 2 гектари лісової підстилки. Масштабнішим виявилося загорання в лісовому масиві поблизу села Тур'і-Ремети 31 березня, де під вечір вигоріло 4,5 га лісової підстилки.

На щастя, рятувальники спільно з лісівниками зуміли відвоювати зелені угіддя від можливого знищення.

На сьогодні в краї вже зареєстровано 621 пожежу в екосистемах, 4 з яких – безпосередньо у лісових масивах. Добре, що всі пожежі були вчасно виявлені й погашені у короткі строки, не давши стихії знищити природу. Складність гасіння таких пожеж полягає у географічному, а саме гірському розташуванні лісових масивів, де техніка не завжди здатна доїхати до безпосереднього осередку пожежі.

Разом з тим рятувальники та лісники покладають надію на свідомість та обережність у поводженні з вогнем, а також дотримання правил поведінки у лісових масивах мешканцями та гостями нашої області. Природу слід оберігати, й не завдавати їй непоправної шкоди, адже на відновлення лісового фонду потрібні десятиліття.У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...