На Закарпатті бум випалювання сухостою, рятувальники закликають громадян цього не робити

березня 04 / 2019
На Закарпатті бум випалювання сухостою, рятувальники закликають громадян цього не робити
Не встигло на вулиці ще потепліти, як в закарпатських рятувальників почастішали виїзди на пожежі в екосистемах. Так, з початку року в області вже зафіксовано 177 пожеж в екосистемах.

Справжній бум спалювання сухостою спостерігався минулих вихідних. Так, із 69 пожеж, які виникли на території області 2-3 березня, 63 сталося в екосистемах. Найбільше загорань зафіксовано на території Ужгорода (15 випадків) та Ужгородського району (13). А мукачівським вогнеборцям довелося 15 разів приборкувати палаючу суху траву та чагарники на території регіону. У двічі менше (7) загорань в екосистемах було зафіксовано на Виноградівщині.

Наразі хвилею цих пожеж охоплені переважно низинні райони, однак по мірі потепління вони поширяться й на гірську місцевість. Хоча, на вихідні вже по два рази горіла суха трава у Великоберезнянському та Тячівському районах. До слова, під час пожежі, яка виникла 2 березня в с. Малий Березний за межами населеного пункту, вогнем було знищено не лише два гектари сухотрав'я, а й пошкоджено 10 дерев’яних опор зв’язку.

На жаль, майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, щоб через п’ять хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій, приміром, щоб упорядкувати прилеглу територію. Дуже часто такі безглузді дії на присадибних ділянках переростають у неконтрольовані горіння, які загрожують знищенням будівель та споруд житлового сектора, а в окремих випадках травмуванням, або навіть загибеллю людей.

Закарпатські рятувальники вкотре переконливо просять громадян припинити займатися випалюванням сухої рослинності й суворо дотримуватися правил пожежної безпеки. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь. Загасити займання сухої трави на початковій стадії легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат.


У ДСНС України у Закарпатській області
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар