Рятувальники розповіли про надзвичайну ситуацію щодо туристів, які заблукали в горах

січня 08 / 2019
Рятувальники розповіли про надзвичайну ситуацію щодо туристів, які заблукали в горах
06.01.2019 о 17:00 до ОКЦ надійшло повідомлення про те, що під час катання на лижах в районі г. Гимба Міжгірського району втратили орієнтир місцевості та заблукали троє лижників-фрірайдерів з м. Києва.

Близько 00:15 рятувальники ГПРВ с. Нижні Ворота в районі г. Гимба зустріли двох лижників., які повертались на двох снігоходах з місцевими мешканцями.

З їх слів, третього туриста вони залишили в районі гори Гимба (викопавши йому укриття від снігу та вітру, так як у нього не лишилося сил для подальшого пересування). Надавши рятувальникам приблизні GPS координати залишеного товариша, вон поїхали до с.Пилипець, Міжгірського району, де тимчасово проживали в готелі «Під водопадом».

О 03:10 07.01.2019 року рятувальниками ГПРВ с. Нижні Ворота було знайдено (відповідно отриманих GPS координат) місце, де був залишений киянин. На місці було знайдено лижні палки та гірськолижні окуляри, проте людини знайдено не було. Пошуки навколо місця результатів не дали.

В зв’язку з подальшою небезпекою перебування рятувальників на склоні гори Гимба, о 04:30 пошуково-рятувальні роботи рятувальникам ГПРВ с.Нижні Ворота були призупинені.

О 06:00 рятувальниками було розпочато пошуково-рятувальні роботи.

О 11:50 07.01.2019 року рятувальниками ГПРВ с.Нижні Ворота та ГПРВ смт Міжгір’я у підніжжя гори Гимба Міжгірського району було знайдено тіло третього заблукалого туриста. О 14:30 його було транспортовано до нижньої станції крісельної дороги та передано працівникам поліції для подальшого транспортування до моргу Міжгірської ЦРЛ.

06.01.2019 о 20:20 до ОКЦ надійшло повідомлення про те, що під час катання на лижах в районі г. Гимба, Міжгірського району втратили орієнтир та заблукали ще двоє громадян лижників-фрірайдерів 1984 років народження, мешканців м. Києва.

07.01.2019 о 13:20 на зв'язок з рятувальниками вийшов один із заблукалих та повідомив координати свого місця перебування. О 15:40 рятувальниками ГПРВ с. Нижні Ворота його було знайдено в районі гори Стій Свалявського району та в подальшому доправленго до с. Пилипець Міжгірського району. Там він тимчасово проживає в місцевому готелі.

У ході проведення пошуково-рятувальних робіт іншого киянина, рятувальниками ГПРВ с. Нижні Ворота було обстежено територію та підніжжя гори Гимба зі сторони Міжгірського району, рятувальниками ГПРВ Міжгір’я територію урочища «Криві Путі» Міжгірського району та рятувальниками ГПРВ м. Мукачево підніжжя гори Гимба зі сторони с. Березники Свалявського району.

У зв’язку з настанням темної пори доби та відсутністю будь-яких слідів загубленого, о 23:00 рятувальниками тимчасово призупинено пошукові роботи.

Відновлення пошуків заплановано з 06:00 08.01.2019.

Для проведення пошукових робіт протягом доби залучалося 27 чоловік та 6 од. техніки.

Від ДСНС: 17 чол. та 3 од. тех.:

ГПРВ Н.Ворота у складі: 6 чол. та 1 од. тех.,
ГПРВ Мукачево у складі: 5 чол. та 1 од. тех.,
ГПРВ Міжгір’я у складі: 6 чол. та 1 од. тех.
Від місцевого населення та добровольців - 10 чол. та 3 од. техніки (ретрак та 2 снігоходи).
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар