За 9 місяців 2018 року до прокуратури Закарпаття надійшло більше 4,6 тис звернень громадян

жовтня 11 / 2018
За 9 місяців 2018 року до прокуратури Закарпаття надійшло більше 4,6 тис звернень громадян


Упродовж 9 місяців 2018 року до органів прокуратури області надійшло 4652 звернення, з них майже 2,3 тис. вирішено по суті, в тому числі 65 – від народних депутатів України. 57 звернень визнано обґрунтованими та задоволено.

З вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 69% , з яких більшість на дії і рішення слідчих поліції – 23%, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді вирішено 42 звернення.

Нагадуємо, що з набранням чинності 30 вересня 2016 року статті 131-1 Конституції України, органи прокуратури не мають можливості здійснювати представництво інтересів громадян в суді. Однак, громадяни продовжують направляти до органів прокуратури звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких уже не входить до повноважень органів прокуратури.

Так, за відсутності передбачених законом повноважень щодо розгляду певного кола питань, порушених у зверненнях, упродовж 9 місяців 2018 року майже кожне друге скеровано за належністю відповідному органу чи посадовій особі.

Крім того, значна увага прокурорами приділяється питанням особистого прийому громадян. Так, на особистому прийомі прийнято 1743 громадян, з яких керівниками прокуратур – 254. Прокурором області прийнято на особистому прийомі 121 особу. Забезпечується також прийом осіб, які перебувають в установі відбування покарань. З метою здійснення прийому громадян за місцем їх проживання, керівником та його заступниками здійснено виїзди до 11 районних центрів області.

Хотілося б вкотре наголосити, що під час звернення на особистий прийом громадянин має пред’явити документ, що посвідчує його особу, а у разі представництва ним інтересів інших осіб, у тому числі здійснення їх захисту, - також документи, що підтверджують відповідні повноваження.

Першочергово проводиться особистий прийом громадян, яким присвоєно звання Герой України, Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної праці, нагороджених орденом Героїв Небесної Сотні, інвалідів Великої Вітчизняної війни, жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», учасників бойових дій та осіб, нагороджених медаллю (нагрудним знаком) «Ветеран прокуратури України».

Керівники органів прокуратури приймають громадян за зверненнями, у задоволенні яких відмовлено їх заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.

Заступники прокурора області – за зверненнями, вирішення яких відноситься до їх компетенції, згідно з розподілом обов’язків.

Особистий прийом припиняється у разі звернення громадян, які перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або поведінка яких створює небезпеку для оточуючих, у тому числі для працівників органів прокуратури. За потреби вживаються заходи відповідно до вимог чинного законодавства.

Прокуратурою області і надалі вживатимуться заходи до покращення роботи з розгляду звернень та особистого прийому громадян, представників державних і громадських організацій у правовому полі.


Прес-служба прокуратури Закарпатської області
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...