Боротьба поза війною: Учасників бойових дій з Мукачева місцева влада не чує

липня 16 / 2018
Боротьба поза війною: Учасників бойових дій з Мукачева місцева влада не чує


Основні проблемні питання, навколо яких завжди гаряче – пільги та земельні ділянки. Нещодавно в спілці учасників АТО Мукачівщини навіть змушені були замінити голову організації, адже через наближеність до міської влади він не міг повноцінно відстоювати їх права.

Іван Удут та Юрій Кепенач у свій час не вагаючись пішли захищати Україну в зону бойових дій. Вважають таке рішення єдиним правильним в цей неспокійний для країни час. Коли воювали, абсолютно не думали про пільги та якісь привілеї для учасників бойових дій, розповідають чоловіки, та якщо держава обіцяє забезпечити земельною ділянкою, чому ж не отримати. На сьогодні тих, хто все ж отримав землю, можна перерахувати на пальцях. Та грошову компенсацію, каже Іван Удут, видавати ніхто не збирається,а землі вони отримають начебто після об’єднання територіальних громад.

Нагадаємо, попередньо міська влада роздала в Мукачеві кількасот ділянок учасникам АТО на землях полігону, що належить Міністерству оборони. Жодних законних методів підтвердження цим діям нема. Учасники АТО кажуть: відстоювати свої права навіть у цьому земельному питанні їм складно – місцева влада їх не чує. Вважають, що уже колишній голова спілки учасників АТО Мукачівщини своїх функцій не виконував, тому вирішили обрати нового очільника спілки, який зміг би реально відстоювати права учасників бойових дій.

Вже 11 липня на сторінці Мукачівської міської ради з’явилось повідомлення про те, що перевибори голови спілки учасників АТО є нелегітимними. Таке повідомлення здається як мінімум дивним, адже 9 липня мер міста Мукачева вже встиг поспілкуватися з новообраним головою спілки, тим самим підтвердивши його легітимність.

Наразі ж учасники бойових дій на Сході України не збираються складати руки. Кажуть, усіма можливими способами доведуть легітимність перевиборів та відстоюватимуть свої права. А поки самотужки займаються розвитком спілки, адже сподівання на чиновників – не мають.

Категорія : Гарячі Новини


загрузка...