Чи будуватимуть асфальтобетонний завод на Хустщині? (ВІДЕО)

травня 17 / 2018
Чи будуватимуть асфальтобетонний завод на Хустщині? (ВІДЕО)


Інвестор і громада: співпраця, здоровий глузд_ чи амбіції? Мова про хустське Крайниково, його громаду, інвестора та будівництво нового асфальтобетонного заводу. Місцеві побачили, що на околиці села невідомі почали земляні роботи, занепокоїлись і почали з’ясовувати: хто? що? чому? І навіщо? Виявилось, що у забудовників є мета : звести тут завод з виробництва асфальту. Людей зокрема обурило те, що жодних громадських слухань з цього приводу у селі не проводили. Відтак інвестор припинив усі розпочаті роботи і забрав техніку із крайниковської землі.

Спершу люди зібралися самі і навіть створила ініціативну групу, до якої увійшли передусім ті, хто «проти» будівництва. Однак у селі є жителі, які «за» забудову та багато тих, котрі зайняли нейтральну позицію. Останні прагнули з’ясувати ситуацію, як таку, і лише потім прийняти рішення. Для них питань було більше, ніж відповідей. Власне, аби розкласти всі крапки над «і», голова села й зібрав селян на збори. Зала будинку культури була вщент переповнена людьми. Спочатку обрали голову і секретаря зборів, щоправда доволі бурхливо. Та і загалом зібрання пройшло на емоціях, люди, забували про культуру і повагу один до одного. Зрештою час від часу вони затихали…

Перед ними виступили представники районної влади та інвестор, які відповіли на усі запитання селян. Інвестор обіцяє побудувати дороги і допомагати селу у розвитку. Натомість просить громаду дати дозвіл на будівництво сучасного мобільного асфальтобетонного заводу. Поза як дорожня компанія, яку представляє забудовник, не лише будує дороги, а й самотужки виготовляє необхідний матеріал. Крім того, після того, як завод запустять, з’являтьcя нові робочі місця із гідною зарплатнею. Так звані переговори між селянами та інвестором тривали не одну годину, адже думки громади розділялися.

Інвестор запевнив, що конструкція заводу сучасна, французька, і жодних шкідливих викидів у навколишнє середовище не буде. Крім того, споруда мобільна і працюватиме в селі тільки під час будівництва тутешніх доріг – всього кілька років. Тігран Кочерян також перепросив перед громадою за те, що з самого початку не вів діалог на громадських слуханнях. Однак окремі cеляни словам не вірять і хочуть фактів, аби повністю зняти питання по екології. Ці факти забудовник пообіцяв надати згодом. В результаті тривалих дискусій компроміс знайшли. Рішенням зборів створено нову ініціативну групу , до якої увішли : 4 тих, хто «за» будівництво асфальтобетонного заводу, і 4-ро , які «проти», голова села, інвестор, а також по представнику з райради та райдержадміністарції.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар