Новини Закарпаття

Тютюновий бізнес у Богданській громаді: влада оголосила «полювання» на нелегальний обіг


Автор: Максим Газда

Дата: 12 березня 2026 року

Тютюновий бізнес у Богданській громаді опинився під жорстким прицілом виконавчого комітету сільської ради. Влада офіційно попередила землекористувачів та підприємців: ера нелегального вирощування та продажу «самосаду» завершена, а порушників чекають серйозні правові наслідки.

Тютюн є стратегічною підакцизною продукцією, тому будь-яка активність без відповідних дозволів тепер розцінюється як пряме порушення закону. У громаді наголошують, що неконтрольований обіг сировини не лише підриває бюджет, а й створює підґрунтя для тіньового виробництва сигарет.

Чотири залізні умови для легальної роботи з тютюном:
Офіційний статус: Обов'язкова державна реєстрація суб'єкта господарювання.

Ліцензування: Наявність усіх дозвільних документів на вирощування та переробку.

Податкова прозорість: Повне дотримання земельного та податкового законодавства.

Цільове призначення: Використання землі виключно під заявлені сільськогосподарські потреби.

Сільська рада нагадує, що робота «в тіні» — без реєстрації та ліцензій — автоматично тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Правоохоронні органи готові оперативно реагувати на факти незаконного використання земельних ділянок для тютюнових плантацій.

«Ми закликаємо кожного працювати відкрито. Незаконний обіг тютюну — це збитки для громади, які ми більше не будемо ігнорувати. Закон один для всіх», — коментують у виконавчому комітеті.

Мешканцям Богданської громади радять двічі подумати, перш ніж погоджуватися на сумнівні пропозиції щодо зберігання чи реалізації тютюнової сировини без чеків та документів.
Перейти на сайт