Чудові новини для Закарпатської області

липня 18 / 2025

Європейська підтримка Закарпаття: Визначено підрядника для ліквідації зсувів на трасі Н-13

Чудові новини для Закарпатської області! У рамках міжнародної співпраці з Європейським Союзом, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області досягла важливого етапу в реалізації проєкту «Запобігання ризикам стихійних лих у Пряшівському самоврядному краї та Закарпатській області України». Відібрано підрядну організацію для проведення невідкладних робіт з ліквідації зсувів на автомобільній дорозі Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, що розташовані поблизу Великого Березного.

Важливий крок до безпеки доріг

Цей проєкт є частиною масштабної Програми транскордонного співробітництва Європейський інструмент сусідства (ЄІС) Interreg VI A NEXT Hungary Slovakia Romania Ukraine «Interreg VI-A NEXT Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна 2021-2027». Головна мета – підвищити стійкість прикордонної інфраструктури до природних загроз, зокрема зсувів.

За результатами тендерної процедури, що відбулася протягом липня 2025 року, підрядником для виконання робіт з ліквідації зсувів стало товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна фірма Будінвестальянс», зареєстроване на території Закарпатської області. Вартість робіт становить 6 052 992 гривні.

Деталі робіт та терміни виконання

Підрядна організація має виконати комплекс робіт на зсувних ділянках дороги Н-13 км 191+820 (довжина 40 м) та км 191+951 (довжина 30 м), що включатиме:
* Розробку ґрунту та розчистку кювета.
* Влаштування підкюветного дренажу та дренажних труб для відведення води.
* Влаштування габіонних стінок для надійного укріплення земляного полотна вздовж берегової смуги річки Уж.
* Відновлення асфальтного покриття на ділянці Н-13 км 191+820.

Всі роботи заплановано завершити до кінця 2025 року.

Технічний нагляд за виконанням робіт здійснюватимуть фахівці Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області, що гарантуватиме високу якість та відповідність проєктним вимогам.

Міжнародне партнерство для регіонального розвитку
Проєкт «Запобігання ризикам стихійних лих у Пряшівському самоврядному краї та Закарпатській області України» є яскравим прикладом ефективного транскордонного співробітництва. Органом управління виступає Міністерство закордонних справ і торгівлі Угорщини, головним партнером – Управління доріг Пряшівського самоврядного краю (Словаччина), а партнером від України – Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області.
Загальна вартість проєкту становить 700 427 євро, з яких 630 384 євро – це грант Європейського Союзу.
Внесок партнерів складає 70 042 євро, а бюджет українського компоненту – 206 993 євро. Термін реалізації проєкту – з лютого 2025 року до січня 2027 року.

Реалізація цього проєкту не лише усуне існуючі проблеми зі зсувами, а й значно підвищить безпеку та готовність транскордонної інфраструктури до природних загроз, що є критично важливим для регіону, розташованого вздовж державного кордону України та Словацької Республіки.

Ця новина підкреслює важливість міжнародної співпраці у вирішенні нагальних інфраструктурних проблем. Чи є у вас запитання щодо інших транскордонних проєктів на Закарпатті?
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар