Епітеліальний копчиковий хід: Що це за патологія та причини розвитку
Епітеліальний копчиковий хід. Що це за патологія та причини розвитку
Кіста куприка або эпителиальный копчиковый ход – це вроджена аномалія, яка формується у вигляді вузького каналу довжиною до трьох сантиметрів. Він знаходиться в підшкірній клітковині міжягідної складки над анальним отвором. Патологія розвивається при порушенні ембріонального розвитку та більшою мірою зачіпає чоловіків.
Копчикова кіста може протягом дитинства, юності та дорослого періоду життя людини ніяк не давати себе знати. Однак існують несприятливі фактори, що стають активаторами хвороби:
• ведення способу життя з низькою фізичною активністю;
• накопичення зайвої ваги;
• носіння надто тісної спідньої білизни;
• одержання механічних травм копчика;
• переохолодження крижової зони або перенесення інфекційних хвороб.
Результатом таких несприятливих впливів стає проникнення інфекції в епітеліальний копчиковий перебіг та розвиток запалення. Кіста виходить із «дрімкого» стану і завдає людині суттєвого дискомфорту.
Які симптоми кісти куприка
Гостра стадія копчикової кісти проявляється такими симптоматичними явищами, як болючі відчуття в попереку, набряклість, почервоніння шкіри, відчуття стороннього тіла між сідницями. Симптоми стають інтенсивними, коли людина пересувається або сидить, а при ігноруванні запальний процес може поширюватися на сусідні тканини.
Інтенсивність симптоматики наростає, адже епітеліальні копчикові ходи можуть розростатися, проникати у пряму кишку, органи малого тазу. Розвиваються різноманітні гнійні процеси, тому необхідно якнайшвидше звертатися до лікаря при виявленні зазначених вище ознак.
Лікування кісти куприка
Консервативна терапія епітеліальних копчикових ходів із прийомом медикаментів не дає бажаних результатів. Якщо кіста перетворюється на гостру фазу, найбільш доцільним рішенням стає хірургічне видалення патологічних структур. Це проста операція, яка виконується під місцевою анестезією.
Після знеболювання проводять такі дії:
1. висічення кісти з виявленням патологічних ходів;
2. використання розчину діамантового зеленого з перекисом водню для підсвічування ходів;
3. відсікання проблемної ділянки декількома надрізами та видалення;
4. накладання швів за необхідності та завершення операції.
Сучасні технології дозволяють використовувати лазерні промені для видалення нориці під високою температурою. Такий підхід дозволяє позбутися кісти куприка без болю та суттєвої втрати крові. Мінімальне оперативне втручання дозволяє пацієнтові швидко відновитися і вже за кілька тижнів повернутися до повноцінного життя. Немає потреби залишатися у клініці після операції.
Джерело: сайт bilyak.com.ua