"Загроза угорцям на Закарпатті": в Угорщині заявили, що не надаватимуть транзит зброї для України

січня 14 / 2023

Угорщина не надаватиме транзит своєю територією постачання зброї для України, оскільки піклується про безпеку понад 100 тисяч етнічних угорців на Закарпатті. Про це заявив глава канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Ґергей Ґуйяш, — повідомили на сайті Hirado.hu.

За його словами, кожен уряд самостійно вирішує, наскільки далеко він хоче зайти в підтримці України під час війни з Росією, однак якщо в справу втрутиться хоч одна держава-член НАТО, це стане початком Третьої світової війни.

Угорський політик також прокоментував постачання західними країнами важкої бронетехніки, зокрема німецьких танків "Leopard". Він розповів, що коли західні країни, зокрема й Німеччина, хочуть уникнути загрози початку світової війни, Угорщина завжди попереджала про небезпеку ескалації конфлікту в Україні.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан. "До 24 лютого у нас були дуже тісні стосунки (з МЗС Угорщини — ред.) і я дійсно намагався перезавантажити українсько-угорські відносини і він (глава МЗС Угорщини Петер Сійярто) дійсно теж демонстрував готовність і в якихось речах ми рухались вперед. Після 24 лютого це єдиний міністр закордонних справ Європейського Союзу, з яким я жодного разу не спілкувався. Я думаю цей факт говорить сам за себе", — розповів Кулеба.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар