Область долучилася до круглого столу щодо розбудови прикордонної інфраструктури Карпатського регіону

січня 26 / 2022


Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Іштван Петрушка взяв участь у круглому столі в межах реалізації проєкту «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» (МОВІ).

Ініціатива передбачає масштабну розбудову транспортних сполучень у прикордонних регіонах України, Румунії, Словаччини та Угорщини.

«Наша область має унікальне географічне положення, адже межує з країнами Європи, тому питання розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури, зокрема й залізничного сполучення, міжнародного авіаційного сполучення, – серед пріоритетів», – підкреслив заступник голови Закарпатської ОДА.

За його словами, для керівництва області вкрай важливо створити нові й розширити наявні транспортні коридори та комунікації. Іштван Петрушка розповів партнерам про реалізацію в області президентської програми Володимира Зеленського «Велике будівництво», котра також сприяє покращенню прикордонної інфраструктури.

У межах круглого столу головний архітектор області Микола Пігуляк презентував план регіонального розвитку та інструменти планування прикордонного регіону.

«Проєкт реалізовують за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Він спрямований на поглиблення співробітництва між прикордонними регіонами», – зауважила Галина Лобода, начальниця відділу організації міжнародних зустрічей і супроводу делегацій та забезпечення роботи управління єврорегіональної співпраці облдержадміністрації.

До онлайн-заходу також долучилися регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна).
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар